Finanční správa České republiky

 • Povinná náležitost mzdového listu

  Podle § 38j odst. 2 písm. h) zákona o daních z příjmů mzdový list obsahuje údaje o výpočtu daně a provedeném ročním zúčtování záloh a daňovém zvýhodnění.
 • Sedmý ročník soutěže ČSOB Daňař & daňová firma roku vstupuje do své druhé fáze

  Druhé kolo sedmého ročníku soutěže ČSOB Daňař & daňová firma roku startuje v pátek 16. prosince, kdy se otevře hlasování ve vybraných kategoriích soutěže, u kterých probíhala v průběhu listopadu nominace ze stran veřejnosti a odborné veřejnosti. Své hlasy můžete posílat odborníkům mimo jiné v kategoriích Největší daňové hvězdy, Nejlepší lektor v daních nebo Největší daňová naděje prostřednictvím webové stránky www.danarroku.cz.
 • Omezení provozu Územního pracoviště v Uherském Hradišti

  Finanční úřad pro Zlínský kraj
  Z důvodu plánované odstávky dodávky elektrické energie bude v pátek dne 2. 12. 2016 od 11:00 do 14:00 hodin provoz Územního pracoviště v Uherském Hradišti omezen pouze na chod podatelny.
 • Nedostupnost Územního pracoviště v Holešově

  Finanční úřad pro Zlínský kraj
  Z důvodu plánované odstávky dodávky elektrické energie bude v pondělí dne 5. 12. 2016 Územní pracoviště v Holešově po celý den uzavřeno.
 • Omezení provozu Územního pracoviště v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi

  Finanční úřad pro Středočeský kraj
  Dne 24. 11. 2016 bude z důvodu přerušení dodávky vody uzavřen pro veřejnost objekt Územního pracoviště v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi, Boleslavská 31, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav.
  Veškeré náležitosti je možné v uvedeném termínu vyřídit na Územním pracovišti Praha-východ, Thámova 27, Praha 8 - Karlín. Za způsobené obtíže se Vám omlouváme.
 • Omezení provozu Územního pracoviště v Krnově

  Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj

  Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj upozorňuje veřejnost, že dne 2. 12. 2016 bude Územní pracoviště v Krnově dočasně odpojeno od dodávky elektrického proudu, což způsobí omezení ve výkonu jeho činností.

   

 • Pozvánka na konferenci "EVIDENCE TRŽEB V PRAXI"

  Ministerstvo financí, Finanční správa ČR a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR pořádají v úterý 25. 10. 2016 v Kongresovém centru Praha doposud nejvýznamnější akci k tématu elektronické evidence tržeb.
 • Uzavření objektu Územního pracoviště v Čáslavi

  Finanční úřad pro Středočeský kraj

  Z důvodu plánované odstávky dodání elektrické energie bude ve dnech 27. 9., 4. 10., 11. 10. a 20. 10. 2016 uzavřen pro veřejnost objekt Územního pracoviště v Čáslavi, nám. Jana Žižky z Trocnova 249, Čáslav.

 • Uzavření pokladny Územního pracoviště Praha-západ

  Finanční úřad pro Středočeský kraj

  Ve dnech 19. 9. 2016 a 21. 9. 2016 bude z provozně technických důvodů uzavřena pokladna Finančního úřadu pro Středočeský kraj, Územní pracoviště Praha-západ, Na Pankráci 95, Praha 4.

 • Omezení provozu Územního pracoviště v Kroměříži

  Finanční úřad pro Zlínský kraj

  Z důvodu plánované odstávky bude v úterý dne 13. 9. 2016 od 7:30 do 14:30 hodin Územní pracoviště v Kroměříži odpojeno od sítě elektrické energie a pracoviště nebude v tuto dobu datově a hlasově dostupné. Vzhledem k propojení s Územním pracovištěm v Holešově bude pracoviště v Holešově ve stejnou dobu hlasově nedostupné. 

 • Opakovaná veřejná výzva Finanční správy jednateli firmy Elektra PV

  Finanční správa po mediálním útoku představitelů firmy Elektra PV v minulém týdnu tento daňový subjekt veřejně vyzvala, aby ji v zájmu férové diskuze zprostil mlčenlivosti, kterou je ze zákona vázána. Bez zproštění mlčenlivosti se totiž Finanční správa nemůže podrobně a kvalifikovaně vyjádřit ke konkrétnímu naznačovanému případu, tedy závažnému obvinění, které má za cíl zdiskreditovat a zpochybnit činnost správce daně. Vyjadřujeme politování, že na místo přijetí zodpovědnosti za svá závažná tvrzení a umožnění Finanční správě, aby se bránila, naopak majitel firmy Petr Václav nadále pokračuje v bezprecedentním mediálním útoku. Takže zatímco Finanční správa musí s ohledem na mlčenlivost snášet hrubá obvinění, druhá strana může doslova chrlit jedno obvinění za druhým, aniž by bylo možné tento monolog proměnit v dialog a umožnit veřejnosti udělat si objektivní obrázek o skutečné situaci.
 • Finanční správa odmítá jakoukoliv zodpovědnost za pozastavení činnosti soukromé společnosti

  Dnešní oznámení provozovatele nejmenovaného internetového obchodu (Finanční správa mu na rozdíl od některých médií odmítá dělat reklamu) o tom, že pozastavuje svoji činnost z důvodu „nepředvídaných a závažných provozních okolností“, jimiž je, jak dále uvádí, údajný postup Finanční správy, respektive důsledky fungování mechanismu přenesení daňové povinnosti, tzv. reverse charge, navazuje na sérii nepodložených a absurdních tvrzení, která mají za cíl zdiskreditovat a zpochybnit činnost Finanční správy, aniž by se podle platného práva mohla jakkoliv účinně bránit. Případně jde o to, vyvinout na finanční úřad mediální tlak, který je veden snahou pracovníky Finanční správy zastrašit, aby došlo k ovlivnění jejich postupu v konkrétním řízení. Jedná se o značně nerovný boj, kdy druhá strana účelově zneužívá mlčenlivost, kterou je Finanční správa vázána.
 • Avízo na tiskovou konferenci Komory daňových poradců, pořádanou ve spolupráci s Finanční správou – „QR faktura“

  Tématem tiskové konference je „QR faktura“ a předvedení jejího využití v praxi. Tato novinka ušetří podnikatelům čas i peníze.

  Na tiskové konferenci vystoupí zástupci Komory daňových poradců, Finanční správy a dodavatele účetního software – viz pozvánka v příloze.

 • Změna umístění spisů poplatníků Územního pracoviště v Bystřici pod Hostýnem

  Finanční úřad pro Zlínský kraj
  Finanční úřad pro Zlínský kraj oznamuje veřejnosti, že od 21. 5.2016 dojde ke změně umístění spisů poplatníků Územního pracoviště v Bystřici pod Hostýnem, Pod Kaštany 1500. Spisy budou přesunuty na spravující Územní pracoviště v Holešově, ul. Pivovarská 1419, Holešov. Stane se tak v souladu s Pokynem č . GFŘ-D-23 o umístění spisu nebo jeho příslušné části na finančních úřadech a na územních pracovištích finančních úřadů. Z důvodu stěhování bude Územní pracoviště v Bystřici pod Hostýnem v dosavadním sídle Pod Kaštany 1500 od 23. 5. 2016 do 27. 5. 2016 pro veřejnost uzavřeno.
 • Studie posouzení stávajícího daňového IS Finanční správy ČR

  Analýza současného stavu systému ADIS, návrh možných variant dalšího rozvoje a jejich srovnání.

 • První poznatky Finanční správy z prověřování kontrolních hlášení

  Finanční správa by chtěla v prvé řadě touto cestou poděkovat plátcům daně za to, že většina z nich si plní své povinnosti tak dobře, že jakékoliv prověřování v souvislosti s kontrolním hlášením není u nich potřeba.
  Nicméně první analýzou kontrolních hlášení byly též u některých plátců zjištěny v jejich vykázaných obchodních případech nesrovnalosti, které správce daně nyní musí prošetřit.
 • Reakce na tiskovou zprávu NKÚ

  V reakci na tiskovou zprávu NKÚ ze dne 21. 3. 2016 Generální finanční ředitelství uvádí, že efektivita majetkových daní je oproti ostatním daním nižší z důvodu nastaveného způsobu zdanění nemovitých věcí v České republice. Výnos majetkových daní ovlivňuje zejména zákonem stanovená výše sazby daně a míra osvobození od daně. S nízkými sazbami daně zejména u daně z nemovitých věcí následně souvisí i počet tzv. bagatelních nedoplatků do 5 000 korun.
 • Ministerstvo financí a Finanční správa uspořádaly další konferenci o elektronické evidenci tržeb

  V pátek 19. února 2016 proběhla souběžně s veletrhem TOP GASTRO & HOTEL konference o aktuálním vývoji systému elektronické evidence tržeb. Ministerstvo financí a Finanční správa tak pokračují v informační kampani, jejímž cílem je osobně seznámit zainteresovanou veřejnost a zejména podnikatelské subjekty, kterých se tento projekt dotkne, s nejnovějšími a pravdivými informacemi.
 • Poslanecká sněmovna schválila zákon o evidenci tržeb i snížení DPH v oblasti stravovacích služeb

  Poslanecká sněmovna dnes schválila návrh zákona o evidenci tržeb, který představuje jedno z nejdůležitějších systémových opatření k narovnání podnikatelského prostředí v novodobé historii České republiky. Zároveň schválila návrh Ministerstva financí na snížení DPH v oblasti stravovacích služeb z 21 na 15 % s výjimkou alkoholických nápojů, a to od okamžiku účinnosti zákona.

Zdroj datwww.financnisprava.cz
Originálfinancnisprava.cz/cs/financni-sprava/novinky/2016


Zobrazit sloupec 
Kurzy měn | Akcie | Obchodní rejstřík | Zájezdy | Last minute | Meteobox | Bydlet | YAuto | Studium | E
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Dluhopisy Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Kalkulačka Zákony Práce Počasí

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Copyright © 2000 - 2020

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688

Ochrana údajů | Cookies