Dotační program na poskytnutí dotace organizacím cvičícím asistenční psy pro rok 2019

Dotační program na poskytnutí dotace organizacím cvičícím asistenční psy pro rok 2019

Vyhlášení dotačního řízení na poskytnutí dotace organizacím cvičícím asistenční psy pro rok 2019

Ministerstvo práce a sociálních věcí odbor sociálních služeb, sociální práce a sociálního bydlení (dále jen „MPSV“)

vyhlašuje pro rok 2019

dotační řízení na poskytnutí dotace organizacím cvičícím asistenční psy.

I. Účel dotace

Účelem dotace je zlepšení vytváření podmínek pro sociální začleňování osob se zdravotním postižením a zlepšení situace v oblasti finanční podpory organizací cvičících psy se speciálním výcvikem (asistenční psy) při zajištění pořízení, výcviku a přidělování těchto psů osobám se zdravotním postižením

II. Způsob poskytnutí dotace a žádost o poskytnutí dotace

Pravidla pro toto dotační řízení vydalo, a to v souladu se zákonem č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů (rozpočtová pravidla), ve znění pozdějších předpisů, MPSV jako Metodiku Ministerstva práce a sociálních věcí pro poskytnutí dotace organizacím cvičícím asistenční psy pro rok 2019 (dále jen „Metodika“). Odkaz zde (394.3 kB).

Metodika upravuje pravidla a podmínky pro poskytnutí dotace ze státního rozpočtu (z kapitoly 313 - MPSV), postup pro podání žádosti, pravidla a postup pro posouzení žádosti, hodnocení rozpočtu, požadavku na dotaci, stanovuje kompetence a role MPSV, pravidla a podmínky pro čerpání, kontrolu a finanční vypořádání dotace.

Asistenčním psem je pro účely tohoto dotačního titulu pes, který je v každodenním styku s osobou se zdravotním postižením bez zásahu třetí osoby a je dle individuálních podmínek vycvičen na poskytování pomoci při jejích každodenních činnostech, zejména při samostatném pohybu, bezpečném zvládnutí překážek v prostoru, podávání nebo přinesení určitých předmětů, převlékání, polohování, otvírání a zavírání dveří, rozlišování různých zvukových signálů (např. signalizace u dveří, telefon, fax, pláč dítěte, lidské hlasy, budík, volání jména neslyšící osoby) nebo při rizikových situacích u záchvatového onemocnění (přivolání pomoci, přinášení telefonu a léků, přikrytí osoby dekou, navracení vědomí při záchvatu, otevření dveří záchranářům), nebo trpí stavy částečné či plné ztráty vědomí (epilepsie, diabetes, kardio-záchvaty apod.).

Z tohoto dotačního programu nelze poskytnout dotaci na pořízení, výcvik a výchovu či předání vodicího psa určeného pro osobu s těžkým zrakovým postižením.

III. Okruh oprávněných žadatelů o dotaci

  • Jedná se o spolek, ústav nebo obecně prospěšná společnost založenou podle zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů,
  • má jako předmět činnosti výcvik asistenčních psů, a
  • musí být členem mezinárodní organizace sdružující výcvikové školy, a to buď Assistance Dogs International (ADI) anebo International Guide Dog Federation (IGDF).

IV. Termíny pro podávání žádostí a další podmínky

Žádost, vč. všech požadovaných příloh (i v elektronickém formátu) musí být doručena na adresu MPSV, a to nejpozději do 10. června 2019.

Uvedená lhůta pro podání žádosti je dodržena, pokud zásilka byla převzata k poštovní přepravě nejpozději poslední den lhůty a při osobním předložení žádosti na MPSV, pokud je převzetí potvrzeno razítkem podatelny MPSV nejpozději poslední den lhůty. Na žádosti podané po tomto termínu nebude brán zřetel a nebudou zařazeny do hodnocení.

Dotaci lze poskytnout na základě podání řádně vyplněné, předepsané písemné žádosti o dotaci. Formulář žádosti o dotaci je zde (47.17 kB), příloha žádosti zde (16.4 kB).

V. Vyřizování žádostí

V rámci MPSV administruje toto dotační řízení Odbor sociálních služeb, sociální práce a sociálního bydlení (22), oddělení koncepce sociálních služeb (222).

Informace týkající se podmínek dotačního řízení, jakož i obsahu žádosti v průběhu jejího zpracování lze získat u JUDr. Štefana Čulíka, e-mail: stefan.culik@mpsv.cz, tel.: 22192 2693.

VI. Výsledky dotačního řízení pro rok 2019

V přiložené tabulce jsou uvedeny souhrnné výsledky dotačního řízení pro rok 2019.

 


Zdroj datwww.mpsv.cz
Originálmpsv.cz/web/cz/dotacni-program-na-poskytnuti-dotace-organizacim-cvicicim-asistencni-psy-pro-rok-2019


Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.