Elections to regional councils held on 7.10. – 8.10.2016

Preferential votes for candidates

Region: Stredocesky kraj

District: Nymburk

Municipality: Milovice

Ward: 2

List of candidates: STAROSTOVE A NEZAVISLI

Table: Preferential votes for candidates – List of candidates STAN – a part 1

Preferential votes for candidates – List of candidates STAN – a part 1
Candidate Preferential votes
serial
number
surname, first name, degrees age No in %
1 Rakusan Vit Mgr. Bc. 38 4 8,88
2 Drabova Dana Ing. Ph.D. 55 8 17,77
3 Michalik Veslav Ing. CSc. 53 3 6,66
4 Fojtik Pavel PhDr. 41 3 6,66
5 Kovarova Vera Ing. 52 1 2,22
6 Holecek Petr 59 2 4,44
7 Machacek Martin RNDr. CSc. 67 1 2,22
8 Mrzilkova Lenka Mgr. 55 0 0,00
9 Sanc Ivo RNDr. CSc. 61 1 2,22
10 Mikes Ctirad MVDr. 60 0 0,00
11 Strobachova Pavla Mgr. MPA 56 0 0,00
12 Hraba Zdenek JUDr. Ing. Ph.D. 41 0 0,00
13 Sibrava Petr 57 0 0,00
14 Hajna Hana 55 0 0,00
15 Stepanek Petr 52 0 0,00
16 Hujer Martin Mgr. 47 0 0,00
17 Halada Petr 54 0 0,00
18 Semansky Rudolf 48 0 0,00
19 Jenista Ludek Mgr. 55 0 0,00
20 Balata Lubos Ing. 53 0 0,00
21 Hrdlic Roman 47 0 0,00
22 Kurhajec Ivo 54 0 0,00
23 Lochman Ondrej Mgr. Ph.D. 35 1 2,22
24 Tresl Ivo MUDr. 44 1 2,22
25 Kares Petr Ing. 50 0 0,00
26 Liska Viktor Mgr. 44 0 0,00
27 Peckova Petra Mgr. 40 1 2,22
28 Kocman Lubomir 44 0 0,00
29 Kadrnozka Martin Mgr. 43 0 0,00
30 Picek Vlastimil Ing. 59 0 0,00
31 Dibitanzl Jan 50 0 0,00
32 Vacha Milan 40 0 0,00
33 Vyborova Dita Ing. 45 1 2,22
34 Havlicek Tomas Ing. 58 0 0,00
35 Krupicka Josef 61 0 0,00

Table: Preferential votes for candidates – List of candidates STAN – a part 2

Preferential votes for candidates – List of candidates STAN – a part 2
Candidate Preferential votes
serial
number
surname, first name, degrees age No in %
36 Smutny Pavel Ing. 40 0 0,00
37 Vacek Stanislav Mgr. 63 0 0,00
38 Borecky Petr Mgr. 43 0 0,00
39 Frohlichova Marketa 40 0 0,00
40 Digrin Petr Ing. Ph.D. 45 0 0,00
41 Posta Jaroslav Mgr. 54 0 0,00
42 Cancikova Miluse 50 0 0,00
43 Tvrdik Radek Mgr. 45 0 0,00
44 Hrabe Vaclav 47 0 0,00
45 Kaspar Michael Mgr. 33 1 2,22
46 Capek Milos 68 0 0,00
47 Pawingerova Jitka Ing. 47 0 0,00
48 Bakule Petr Mgr. 47 0 0,00
49 Forst Roman Ing. 34 0 0,00
50 Cervinka Jaroslav 56 0 0,00
51 Exner Martin 52 0 0,00
52 Sykora Martin 44 0 0,00
53 Pakosta Ladislav 80 0 0,00
54 Chotivka Petr Ing. 47 0 0,00
55 Kvasnicka Libor 53 0 0,00
56 Krauz Vojtech Ing. 71 0 0,00
57 Slovacek Marcel Ing. MBA 31 1 2,22
58 Koberova Jana 49 0 0,00
59 Masek Petr 42 0 0,00
60 Cermakova Vera 63 0 0,00
61 Jiskra Jan 50 0 0,00
62 Pinkas David 42 1 2,22
63 Syrovatkova Stanislava Ludmila 60 0 0,00
64 Sochr Radek 44 0 0,00
65 Leisova Lucie 20 0 0,00
66 Loskot Jiri 60 0 0,00
67 Vytiska Vladimir Ing. 61 0 0,00
68 Hlavacek Norbert 38 0 0,00
69 Petracek Jiri 58 0 0,00
70 Martinik Pavel Bc. 23 0 0,00

Total votes for the selected party and territory:  45

Back: Ward 2


Data sourcewww.volby.cz
Originalvolby.cz/pls/kz2016/kz351
Page generated on19/01/2022 23:38:36
Zobrazit sloupec 

Ochrana dat     Mobil version

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2022

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.