Elections to regional councils held on 7.10. – 8.10.2016

Preferential votes for candidates

Region: Stredocesky kraj

District: Nymburk

Municipality: Milovice

Ward: 4

List of candidates: TOP 09

Table: Preferential votes for candidates – List of candidates TOP 09 – a part 1

Preferential votes for candidates – List of candidates TOP 09 – a part 1
Candidate Preferential votes
serial
number
surname, first name, degrees age No in %
1 Tiso Petr MUDr. MBA 49 0 0,00
2 Jakob Jan 33 0 0,00
3 Marek Daniel Mgr. 35 0 0,00
4 Vojtova Michaela Ing. 48 0 0,00
5 Schweigstill Milan Mgr. 51 0 0,00
6 Klasek Marian Ing. 42 0 0,00
7 Klinecky Tomas Mgr. 36 0 0,00
8 Skoloud Marek Mgr. 28 0 0,00
9 Bednarova Helena 62 0 0,00
10 Hlavsova Pavla 49 0 0,00
11 Suk Jaroslav Ing. 56 0 0,00
12 Matusina Petr MVDr. MBA 61 3 50,00
13 Svacha Jan Ing. 50 0 0,00
14 Nechanicky Pavel MUDr. 58 0 0,00
15 Jarosova Hana prim. MUDr. Ph.D. 62 0 0,00
16 Omacka Ales MUDr. 60 2 33,33
17 Hercik Bohumil Mgr. 55 0 0,00
18 Smakal Antonin Ing. 38 0 0,00
19 Vystyd Radek 38 0 0,00
20 Koulova Iveta Ing. 49 0 0,00
21 Wachtlova Renata Mgr. 47 0 0,00
22 Kocourek Ales Ing. 47 0 0,00
23 Novacek Zdenek MUDr. 62 0 0,00
24 Kinkal Miloslav 63 0 0,00
25 Cikler Jan Ing. Mgr. 53 0 0,00
26 Soudek Petr RNDr. ThMgr. Ph.D. 45 0 0,00
27 Simane Radim 44 0 0,00
28 Kremen Petr Bc. 27 0 0,00
29 Slavik Jiri 48 0 0,00
30 Rehorova Martina Mgr. Ph.D. 46 0 0,00
31 Jerabek Zdenek 55 0 0,00
32 Lehecka Jan Ing. 44 0 0,00
33 Kotkova Katerina Bc. 25 1 16,66
34 Peter Marcel Mgr. 35 0 0,00
35 Kotkova Lenka DiS. 35 0 0,00

Table: Preferential votes for candidates – List of candidates TOP 09 – a part 2

Preferential votes for candidates – List of candidates TOP 09 – a part 2
Candidate Preferential votes
serial
number
surname, first name, degrees age No in %
36 Havasi Roman 30 0 0,00
37 Moravcova Eva MUDr. 58 0 0,00
38 Matousek Zbynek 52 0 0,00
39 Prysingerova Romana 44 0 0,00
40 Barinka Zdenek Ing. Ph.D. 40 0 0,00
41 Ulik Filip Ing. 46 0 0,00
42 Jonsztova Jitka Bc. 51 0 0,00
43 Slavikova Klimova Sarka Mgr. 35 0 0,00
44 Kastanek Filip 46 0 0,00
45 Cesal Jiri Mgr. 52 0 0,00
46 Slabecky Adam Ing. 36 0 0,00
47 Svenda Vaclav Mgr. 42 0 0,00
48 Sykora Jan 28 0 0,00
49 Havelkova Jana Ing. 57 0 0,00
50 Reslova Marie MgA. 58 0 0,00
51 Novakova Alena 41 0 0,00
52 Tylk Jan Ing. 75 0 0,00
53 Fejtek Vaclav Ing. Bc. 37 0 0,00
54 Rousek Frantisek MUDr. 63 0 0,00
55 Ridky Miroslav 67 0 0,00
56 Harak Ivo PaedDr. Ph.D. 51 0 0,00
57 Steinbach Jaroslav 42 0 0,00
58 Mrazek Bohuslav DiS. 45 0 0,00
59 Janak Tomas 42 0 0,00
60 Vitek Jiri Mgr. 46 0 0,00
61 Zahradka Michal MBA 42 0 0,00
62 Matusinsky Dalibor Ing. 48 0 0,00
63 Rezova Lenka Mgr. 27 0 0,00
64 Voleska Rudolfina Mgr. et Mgr. 28 0 0,00
65 Hondl Radek 47 0 0,00
66 Muller Stanislav 45 0 0,00
67 Slancarova Marie 39 0 0,00
68 Kuba Vaclav 31 0 0,00
69 Cerny Ivan Ing. 69 0 0,00
70 Havelka Roman 49 0 0,00

Total votes for the selected party and territory:  6

Back: Ward 4


Data sourcewww.volby.cz
Originalvolby.cz/pls/kz2016/kz351
Page generated on19/01/2022 23:18:34
Zobrazit sloupec 

Ochrana dat     Mobil version

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2022

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.