Elections to regional councils held on 7.10. – 8.10.2016

Preferential votes for candidates

Region: Stredocesky kraj

District: Nymburk

Municipality: Milovice

Ward: 7

List of candidates: Obcanska demokraticka strana

Table: Preferential votes for candidates – List of candidates ODS – a part 1

Preferential votes for candidates – List of candidates ODS – a part 1
Candidate Preferential votes
serial
number
surname, first name, degrees age No in %
1 Kupka Martin Mgr. 40 3 15,00
2 Polakova Jana Mgr. 41 1 5,00
3 Skopecek Jan Ing. et Ing. 35 2 10,00
4 Jiranek Dan Ing. 53 0 0,00
5 Kral Jaroslav 69 0 0,00
6 Panek Michael Ing. 51 1 5,00
7 Havlicek Tomas Ing. MBA 36 0 0,00
8 Holzel Miroslav Ing. 58 0 0,00
9 Lesak Libor 51 0 0,00
10 Michl Vaclav 62 0 0,00
11 Smolik Miloslav Ing. MSc. 44 1 5,00
12 Bendl Petr Ing. 50 3 15,00
13 Smetana Martin 44 0 0,00
14 Tichovsky Roman Ing. 49 1 5,00
15 Koten Petr 40 0 0,00
16 Vychodil Petr 44 0 0,00
17 Havelka Jiri Mgr. 41 1 5,00
18 Patek Josef Ing. 35 0 0,00
19 Stepanova Jana Mgr. 44 0 0,00
20 Havrancik Zdenek 47 0 0,00
21 Kohutic Filip 34 0 0,00
22 Dekojova Olga Bc. 65 0 0,00
23 Chrtova Ilona Ing. 57 0 0,00
24 Vaic Pavel Ing. 63 0 0,00
25 Mach Petr Mgr. 30 0 0,00
26 Kopal Michal Mgr. 41 0 0,00
27 Pavlik Pavel Ing. 46 1 5,00
28 Hrabanek Martin Mgr. 43 0 0,00
29 Dvorak Daniel Bc. 43 0 0,00
30 Brozkova Andrea Mgr. 34 0 0,00
31 Vokurka Tomas Mgr. DiS. 34 0 0,00
32 Nejdl Zdenek Ing. 57 0 0,00
33 Vocasek Zdenek 35 0 0,00
34 Jensik Ladislav 60 1 5,00
35 Biel Jakub 25 0 0,00

Table: Preferential votes for candidates – List of candidates ODS – a part 2

Preferential votes for candidates – List of candidates ODS – a part 2
Candidate Preferential votes
serial
number
surname, first name, degrees age No in %
36 Martinec Tomas Ing. Ph.D. 38 0 0,00
37 Palek Ludek 39 0 0,00
38 Stepanek Daniel Mgr. 40 0 0,00
39 Zuskova Katerina 56 0 0,00
40 Kimbembe Alexis Ing. 53 0 0,00
41 Patocka Tomas 42 0 0,00
42 Jandik Roman Ing. 34 0 0,00
43 Jostova Radomira 49 0 0,00
44 Slavik Jan Ing. 26 0 0,00
45 Stibr Ludek PaedDr. 57 0 0,00
46 Havranek Jiri Bc. 23 0 0,00
47 Bendl Karel Ing. Mgr. MBA, LL.M. 45 0 0,00
48 Listik Petr Ing. 49 0 0,00
49 Jelinkova Tamara 59 0 0,00
50 Kucera Jan 46 0 0,00
51 Machac Ondrej Mgr. 35 0 0,00
52 Cvanciger Miroslav Bc. 61 0 0,00
53 Servus Stanislav Mgr. LL.M. 39 0 0,00
54 Sedivy Karel MUDr. 64 0 0,00
55 Benesova Libuse PhDr. 68 0 0,00
56 Sanda Jakub Ing. 31 0 0,00
57 Tucek Martin Ing. 31 0 0,00
58 Tvrz Marek 22 0 0,00
59 Paliatka Martin 43 0 0,00
60 Horvat Milan 63 0 0,00
61 Smital Tomas Mgr. 33 0 0,00
62 Kochman Miroslav 37 0 0,00
63 Novakova Hana 42 0 0,00
64 Langer Lubos Ing. 52 0 0,00
65 Chval Vaclav Mgr. 33 0 0,00
66 Bajtalonova Eva Bc. 31 0 0,00
67 Frankova Dana RNDr. 59 0 0,00
68 Haifler Vaclav 64 0 0,00
69 Trunec Antonin Ing. 38 0 0,00
70 Zehnalkova Anna RNDr. 67 0 0,00

Total votes for the selected party and territory:  20

Back: Ward 7


Data sourcewww.volby.cz
Originalvolby.cz/pls/kz2016/kz351
Page generated on19/01/2022 23:49:24
Zobrazit sloupec 

Ochrana dat     Mobil version

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2022

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.