Elections to regional councils held on 7.10. – 8.10.2016

Preferential votes for candidates

Region: Olomoucky kraj

District: Olomouc

Municipality: Merotin

Ward: 1

List of candidates: Svobodni a Soukromnici

Table: Preferential votes for candidates – List of candidates Svobodni+SsCR – a part 1

Preferential votes for candidates – List of candidates Svobodni+SsCR – a part 1
Candidate Preferential votes
serial
number
surname, first name, degrees age No in %
1 Sokol Richard Ing. 37 0 0,00
2 Grygar Tomas 23 0 0,00
3 Nepsinsky Roman Mgr. 37 0 0,00
4 Dohnal Jakub JUDr. Ph.D. 32 0 0,00
5 Fraitova Jana 71 0 0,00
6 Michalkova Alena 49 0 0,00
7 Hruskova Brenova Pavla Mgr. 37 0 0,00
8 Vyslouzil Milos MUDr. 58 0 0,00
9 Otahal Miroslav Mgr. 41 0 0,00
10 Coufal Bohuslav Mgr. 48 0 0,00
11 Dulka Radek Mgr. 36 0 0,00
12 Simak David Bc. 25 0 0,00
13 Strouhal Martin Ing. 51 0 0,00
14 Klepac Igor 54 0 0,00
15 Herman David 27 0 0,00
16 Cisar David 38 0 0,00
17 Hruby Ales Mgr. 47 0 0,00
18 Hylakova Veronika 28 0 0,00
19 Kusy Martin 34 0 0,00
20 Michalek Ales Ing. 60 0 0,00
21 Buchta Jan 28 0 0,00
22 Papadopulos Panteleimon 35 0 0,00
23 Pospisil Ivo Ing. 63 0 0,00
24 Jecu Roman 39 0 0,00
25 Konupcik Michal 38 0 0,00
26 Hermann Petr Ing. 47 0 0,00
27 Hruska Pavel Mgr. 40 0 0,00
28 Jecu Martin 41 0 0,00
29 Kral Jiri Ing. 57 0 0,00
30 Hylak Jiri 21 0 0,00

Table: Preferential votes for candidates – List of candidates Svobodni+SsCR – a part 2

Preferential votes for candidates – List of candidates Svobodni+SsCR – a part 2
Candidate Preferential votes
serial
number
surname, first name, degrees age No in %
31 Matejicek Tomas 37 0 0,00
32 Vitaskova Marie Mgr. 37 0 0,00
33 Nevrela Miroslav Ing. 51 0 0,00
34 Chmelik Kamil 30 0 0,00
35 Sklenar Tomas Bc. 28 0 0,00
36 Potesil Pavel Bc. 23 0 0,00
37 Cigankova Hana Bc. 34 0 0,00
38 Pospisil Vit Ing. 28 0 0,00
39 Linhart Milos 45 0 0,00
40 Sedlar Antonin Ing. 73 0 0,00
41 Ryznarova Sarka Mgr. 41 0 0,00
42 Steiger Filip 27 0 0,00
43 Musil Vladislav 52 0 0,00
44 Strouhalova Ivana MUDr. 49 0 0,00
45 Vazansky Jaroslav 59 0 0,00
46 Spunda Libor 37 0 0,00
47 Menousek Jaroslav 34 0 0,00
48 Ryslinkova Lenka 48 0 0,00
49 Pracny Petr Ing. 62 0 0,00
50 Spitalsky Jiri Ing. 44 0 0,00
51 Kralova Dana Mgr. 58 0 0,00
52 Stodulkova Pindurova Zuzana Mgr. 36 0 0,00
53 Hosek Radovan Ing. 47 0 0,00
54 Nagy Borek Ing. 41 0 0,00
55 Brenova Andela 61 0 0,00
56 Jandova Katerina 44 0 0,00
57 Chromek Lukas Ing. 30 0 0,00
58 Staviar Martin Ing. 32 0 0,00
59 Rozehnalova Ladislava Ing. 66 0 0,00
- - - - -

Total votes for the selected party and territory:  2

Back: Ward 1


Data sourcewww.volby.cz
Originalvolby.cz/pls/kz2016/kz351
Page generated on20/01/2022 00:25:02
Zobrazit sloupec 

Ochrana dat     Mobil version

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2022

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.