Elections to regional councils held on 2 and 3 October 2020

Preferential votes for candidates

Region: Stredocesky kraj

District: Kladno

Municipality: Kladno

List of candidates: Ceska piratska strana

Preferential votes for candidates – List of candidates Pirati – a part 1

Table caption The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column.
Candidate Preferential votes
serial
number
surname, first name, degrees age No in %
1 Snizek Jiri Ing. Bc. 31 78 2.39
2 Skopalikova Jana Mgr. 27 162 4.98
3 Luftova Simona Mgr. 47 40 1.23
4 Netusil Daniel Ing. 28 16 0.49
6 Zmuda Tomas Ing. 32 15 0.46
7 Sipova Adela Mgr. 40 327 10.05
8 Cirkva Chocholova Lucie Mgr. 42 102 3.13
9 Zeleny Milan 22 13 0.39
10 Tomas Petr 50 17 0.52
11 Prochazka Petr 39 6 0.18
12 Licka Jan Ing. 39 8 0.24
13 Schejbal Antonin Bc. 24 6 0.18
14 Krch Milan Ing. 40 4 0.12
15 Suchanek Martin Ing. 51 0 0.00
16 Lukavec Vojtech 22 12 0.36
17 Chalus Petr Mgr. 47 5 0.15
18 Lenard Tomas 34 2 0.06
19 Vilimovska Magdalena 22 6 0.18
20 Kerkova Monika Ing. MPA 35 5 0.15
21 Drtina Stepan Bc. 26 6 0.18
22 Ertl Vojtech Ing. arch. 33 14 0.43
23 Hazlinsky Michal Ing. 34 121 3.72
24 Lehejcek Jiri Mgr. Ing. Ph.D. 33 30 0.92
25 Kubaljak Vaclav Bc. 31 3 0.09
26 Prokop Jan 39 0 0.00
27 Trnka Jan Bc. 32 7 0.21
28 Caha Jan Bc. DiS. 31 12 0.36
29 Vanca Matous Mgr. Bc. et Bc. 30 7 0.21
30 Pros Jaroslav 33 1 0.03
31 Bouse Josef 22 5 0.15
32 Rebicek Marek 45 1 0.03
33 Lajbner Zdenek RNDr. Ph.D. 42 12 0.36
34 Hosl David 35 1 0.03
35 Sanda Pavel Bc. 47 4 0.12
36 Tresl Michal 27 6 0.18

Preferential votes for candidates – List of candidates Pirati – a part 2

Table caption The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column.
Candidate Preferential votes
serial
number
surname, first name, degrees age No in %
37 Kvitova Tereza Bc. 34 7 0.21
38 Kalis Vladimir Mgr. 32 4 0.12
39 Sediva Marketa Ing. 37 5 0.15
40 Shanaah Samir Bc. 27 6 0.18
41 Bocek Svatopluk Ing. 41 2 0.06
42 Korbel Jan 41 1 0.03
43 Martin Martin Ing. 33 4 0.12
44 Vaclavovic Jakub 25 85 2.61
45 Cernohous Radek 54 7 0.21
46 Cap Petr MDDr. 30 3 0.09
47 Hamplova Nadezda Ing. 44 1 0.03
48 Petranova Miroslava 69 2 0.06
49 Moravek Roman Ing. 49 2 0.06
50 Petrik Petr RNDr. Ph.D. 44 6 0.18
51 Zandl Patrick 46 16 0.49
52 Adamek Jiri 38 32 0.98
53 Prochazkova Jirina Mgr. 37 4 0.12
54 Pozivilova Michailidu Dominika MgA. 40 2 0.06
55 Jurik Jan 35 16 0.49
56 Hlaskova Kristyna 21 5 0.15
57 Jericha Marek Mgr. 29 1 0.03
58 Pechova Jaroslava 81 6 0.18
59 Najemnik Vilem Bc. M.A. 29 0 0.00
60 Klimes Ondrej 49 1 0.03
61 Lukasek Jan Bc. 41 1 0.03
62 Hampl Radek Bc. 47 1 0.03
63 Sedek Ivan Ing. 74 4 0.12
64 Lanka Tomas Bc. 30 4 0.12
65 Snajdr Vit Mgr. Bc. 47 2 0.06
66 Dvorak Miroslav Ing. Mgr. MBA 48 3 0.09
67 Hampl Radek Bc. 25 1 0.03
68 Cerna Darina Bc. 42 60 1.84
69 Holubova Kristyna Mgr. 30 5 0.15
70 Gyurovszka Karolina Ing. 30 4 0.12
- - - - -

Total votes for the selected party and territory:  3 252


Data sourcewww.volby.cz
Originalvolby.cz/pls/kz2020/kz351
Page generated on27 May 2022 23:39:21
Zobrazit sloupec 

Ochrana dat     Mobil version

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2022

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.