Elections to regional councils held on 2 and 3 October 2020

Preferential votes for candidates

Region: Stredocesky kraj

District: Kladno

Municipality: Kladno

List of candidates: Obcanska demokraticka strana

Preferential votes for candidates – List of candidates ODS – a part 1

Table caption The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column.
Candidate Preferential votes
serial
number
surname, first name, degrees age No in %
1 Kupka Martin Mgr. 44 478 15.83
2 Vychodil Petr MPA 48 31 1.02
3 Smotlachova Jarmila Ing. 54 28 0.92
4 Hrabanek Martin Mgr. 47 141 4.67
5 Bendl Karel PhDr. Ing. Mgr. MBA, LL.M. 49 49 1.62
6 Havlicek Tomas Ing. MBA 40 5 0.16
7 Pavlik Pavel Ing. 50 4 0.13
8 Lesak Libor 55 12 0.39
9 Havelka Jiri Mgr. 45 2 0.06
10 Stibr Ludek PaedDr. 61 64 2.11
11 Vokurka Tomas Mgr. 38 9 0.29
12 Rejzek Jakub 41 11 0.36
13 Smolik Miloslav Ing. MSc. 48 12 0.39
14 Panek Michael Ing. 55 50 1.65
15 Jiranek Dan Ing. 57 496 16.42
16 Chrtova Ilona Ing. 61 32 1.05
17 Patek Josef Ing. 39 10 0.33
18 Tuma Zdenek Bc. 58 7 0.23
19 Skopecek Jan Ing. et Ing. 39 84 2.78
20 Kolbek Jaroslav 64 21 0.69
21 Pilc Lukas 42 5 0.16
22 Lunakova Veronika Mgr. 30 13 0.43
23 Rusy Pavel MUDr. 45 19 0.62
24 Valus Roman Ing. 47 0 0.00
25 Stepanek Daniel Mgr. 44 3 0.09
26 Magera Petr Ing. 54 3 0.09
27 Hranicka Ondrej 20 2 0.06
28 Mach Petr Mgr. 34 2 0.06
29 Chalupova Sona RNDr. 64 13 0.43
30 Miska Marcel Bc. 50 24 0.79
31 Koten Petr 44 45 1.49
32 Havranek Jiri Ing. 27 3 0.09
33 Novak Tomas 51 2 0.06
34 Nejdl Zdenek Ing. 61 8 0.26
35 Vocasek Zdenek 39 4 0.13

Preferential votes for candidates – List of candidates ODS – a part 2

Table caption The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column.
Candidate Preferential votes
serial
number
surname, first name, degrees age No in %
36 Patocka Tomas 46 1 0.03
37 Vodnansky Ondrej Mgr. 40 0 0.00
38 Chleboun Jan 48 2 0.06
39 Chalupa Josef 56 2 0.06
40 Muller Tomas 62 6 0.19
41 Salamon Tomas Ing. et Ing. MBA, Ph.D. 42 10 0.33
42 Tichovsky Roman Ing. 53 2 0.06
43 Novakova Barbora Bc. 26 76 2.51
44 Nekolny Jakub Bc. 49 1 0.03
45 Dvorak Daniel Bc. 47 2 0.06
46 Hamberger Daniel 26 0 0.00
47 Burian Lukas Mgr. 24 6 0.19
48 Tvrz Marek 26 10 0.33
49 Hudecek Jiri 34 4 0.13
50 Hofmann Jan 35 0 0.00
51 Pozivil Josef Ing. 30 1 0.03
52 Palek Ludek 43 0 0.00
53 Pleskac Jan Mgr. 31 1 0.03
54 Holzel Miroslav Ing. 62 1 0.03
55 Michl Vaclav 66 0 0.00
56 Kimbembe Alexis Ing. 57 5 0.16
57 Vaculik David Mgr. 25 1 0.03
58 Hrdlicka Vojtech Bc. 24 4 0.13
59 Bajtalonova Eva Bc. 35 1 0.03
60 Kulhanek Jakub Bc. 28 1 0.03
61 Konecny Martin 29 7 0.23
62 Vapenik Lukas Bc. 41 7 0.23
63 Hoffmann Matous Mgr. 27 1 0.03
64 Marek Martin 23 1 0.03
65 Klusacek Jan Mgr. 36 4 0.13
66 Kleinova Denisa 48 2 0.06
67 Zuskova Katerina 60 13 0.43
68 Mulacek Michal Ing. 37 89 2.94
69 Cernoch Marek 51 6 0.19
70 Zeman Pavel 29 4 0.13

Total votes for the selected party and territory:  3 019


Data sourcewww.volby.cz
Originalvolby.cz/pls/kz2020/kz351
Page generated on27 May 2022 23:15:02
Zobrazit sloupec 

Ochrana dat     Mobil version

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2022

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.