Elections to regional councils held on 2 and 3 October 2020

Preferential votes for candidates

Region: Stredocesky kraj

District: Kladno

Municipality: Kladno

List of candidates: Spojenci pro Stredocesky kraj - TOP 09, Hlas, Zeleni

Preferential votes for candidates – List of candidates TOP+Hlas+Zeleni – a part 1

Table caption The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column.
Candidate Preferential votes
serial
number
surname, first name, degrees age No in %
1 Jakob Jan 37 41 3.74
2 Telicka Pavel JUDr. 55 75 6.85
3 Krumpholcova Jana Ing. MSc. 40 29 2.65
4 Svenda Vaclav Mgr. 46 20 1.82
5 Svacha Jan Ing. 54 17 1.55
6 Koulova Iveta Ing. 53 50 4.57
7 Cervenka Jakub 26 8 0.73
8 Vais Vojtech Mgr. 27 9 0.82
9 Klinecky Tomas Mgr. 40 6 0.54
10 Havelkova Jana Ing. 61 5 0.45
11 Vidimova Jana Ing. 56 7 0.63
12 Drobik Oto PharmDr. 35 3 0.27
13 Kotkova Lenka DiS. 39 2 0.18
14 Blazek Oskar 26 10 0.91
15 Cap Tomas 31 15 1.37
16 Slavik Jiri 52 1 0.09
17 Mach Martin Ing. 52 11 1.00
18 Lazar Jiri Mgr. 54 4 0.36
19 Kalova Emilie Mgr. 43 6 0.54
20 Skoloud Marek Mgr. 32 1 0.09
21 Vanek Filip Mgr. 39 1 0.09
22 Simane Radim 48 1 0.09
23 Cespivova Eva 48 25 2.28
24 Wolf Petr Ing. 42 4 0.36
25 Podhola Tomas 60 0 0.00
26 Soudek Petr RNDr. ThMgr. Ph.D. 49 58 5.30
27 Machart Kamil 47 2 0.18
28 Sulc Petr Mgr. 52 1 0.09
29 Licka Jakub Mgr. 33 0 0.00
30 Kozisek Lubos Mgr. 34 1 0.09
31 Arazim Pavel Mgr. Ph.D. 33 2 0.18
32 Barinka Zdenek Ing. Ph.D. 44 0 0.00
33 Muzikova Jana Mgr. 46 5 0.45
34 Schmidt Pavel 58 1 0.09
35 Kastanek Filip 50 0 0.00

Preferential votes for candidates – List of candidates TOP+Hlas+Zeleni – a part 2

Table caption The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column.
Candidate Preferential votes
serial
number
surname, first name, degrees age No in %
36 Moravcikova Daricha Ing. 57 2 0.18
37 Neubergerova Petra Mgr. 53 0 0.00
38 Zeman Premysl Ing. 40 1 0.09
39 Kucera Petr Bc. 54 0 0.00
40 Zika Jakub Mgr. 36 0 0.00
41 Kotkova Katerina Mgr. 29 6 0.54
42 Broz Petr Mgr. Ph.D. 36 4 0.36
43 Ruzek Martin Ing. 49 1 0.09
44 Slabecky Adam Ing. 40 1 0.09
45 Fejtek Vaclav Ing. Bc. 41 1 0.09
46 Cernohorsky Tomas Ing. 33 3 0.27
47 Gillern Jan Mgr. 30 3 0.27
48 Salova Alena Ing. 61 1 0.09
49 Klasek Marian Ing. 46 1 0.09
50 Sykora Jan 32 0 0.00
51 Lanc Radek Ing. 54 1 0.09
52 Matouskova Renata Bc. 23 3 0.27
53 Lehecka Jan Ing. 48 0 0.00
54 Lukavec Petr Ing. 42 1 0.09
55 Stachura Jan Mgr. 32 4 0.36
56 Brezina Petr Ing. 57 0 0.00
57 Sula Alojz 58 0 0.00
58 Kalas Stanislav 43 1 0.09
59 Vobora Vaclav Ing. MBA 49 0 0.00
60 Adamec Tomas 36 0 0.00
61 Hynek David 45 1 0.09
62 Havelka Roman 53 7 0.63
63 Hraba Vaclav Mgr. 50 1 0.09
64 Ulrich Milos 21 5 0.45
65 Jonsztova Jitka Bc. 55 1 0.09
66 Eicher Tabea 23 5 0.45
67 Velechovsky Marek Ing. Bc. 43 1 0.09
68 Valentova Jana 38 2 0.18
69 Janak Tomas 46 2 0.18
70 Davis Magdalena Mgr. Ph.D. 44 4 0.36

Total votes for the selected party and territory:  1 094


Data sourcewww.volby.cz
Originalvolby.cz/pls/kz2020/kz351
Page generated on28 May 2022 00:10:25
Zobrazit sloupec 

Ochrana dat     Mobil version

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2022

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.