Elections to regional councils held on 2 and 3 October 2020

Preferential votes for candidates

Region: Stredocesky kraj

District: Kladno

Municipality: Kladno

List of candidates: ANO 2011

Preferential votes for candidates – List of candidates ANO – a part 1

Table caption The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column.
Candidate Preferential votes
serial
number
surname, first name, degrees age No in %
1 Pokorna Jermanova Jaroslava Ing. 50 204 5.79
2 Bartonova Palkova Irena 52 133 3.77
3 Kovacs Gabriel Ing. 47 117 3.32
4 Zanova Blanka Mgr. Bc. 55 92 2.61
5 Draxler Martin 53 367 10.42
6 Bezdek Robert JUDr. CSc. 56 499 14.18
7 Petrtyl Frantisek Ing. 61 39 1.10
8 Herman Martin 50 25 0.71
9 Haspeklo Jiri Ing. 62 13 0.36
10 Rubes Vratislav 54 64 1.81
11 Michalova Jirina Ing. 68 11 0.31
12 Bouska Jiri Ing. 41 17 0.48
13 Samas Miroslav 54 14 0.39
14 Nemcova Jaroslava Ing. MBA 49 16 0.45
15 Gabrielova Adriena Mgr. 47 26 0.73
16 Blazej Drahomir Ing. MBA 58 37 1.05
17 Havlik Vladimir 32 16 0.45
18 Vojtova Michaela Ing. 52 303 8.61
19 Konvalinka Jan Mgr. 36 20 0.56
20 Sterba Roman doc. Dr. Ing. MBA 48 25 0.71
21 Babis Milos 60 27 0.76
22 Bednar Ivo Mgr. Ing. 59 12 0.34
23 Dubovska Klara 35 8 0.22
24 Kowanda Petr 25 5 0.14
25 Maslik Jan Ing. 39 2 0.05
26 Viktora Josef Ing. 70 5 0.14
27 Karen Igor MUDr. 56 19 0.53
28 Merhaut Antonin 46 4 0.11
29 Hajek Vaclav 63 5 0.14
30 Danhova Barbora MUDr. 46 19 0.53
31 Losek Petr Ing. Bc. 37 4 0.11
32 Prochazka Jan JUDr. 68 5 0.14
33 Fischerova Romana 51 5 0.14
34 Winter Marcel 72 1 0.02

Preferential votes for candidates – List of candidates ANO – a part 2

Table caption The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column.
Candidate Preferential votes
serial
number
surname, first name, degrees age No in %
35 Verner Jaroslav Ing. 63 4 0.11
36 Dvoracek Tomas 36 2 0.05
37 Vavrinova Alice Bc. 46 2 0.05
38 Trachta Jaroslav Bc. 53 0 0.00
39 Bajer Martin Ing. 46 1 0.02
40 Opletalova Iva PhDr. 79 4 0.11
41 Marek Petr 51 5 0.14
42 Brozikova Zorka Mgr. 68 2 0.05
43 Franek Richard 23 3 0.08
44 Skrabanek Roman Ing. 53 0 0.00
45 Kozeny Petr Bc. 43 10 0.28
46 Sernuk Pavel 42 10 0.28
47 Hasik Tomas Mgr. 44 14 0.39
48 Kurak Jiri 64 3 0.08
49 Karban Petr Ing. 53 2 0.05
50 Pekarek Tomas 37 19 0.53
51 Vondracek Radek 48 71 2.01
52 Javurek Jiri 47 5 0.14
53 Mochalin Sergej 28 7 0.19
54 Zumar Rastislav 37 0 0.00
55 Sifta Zdenek 49 0 0.00
56 Kukla Jiri Ing. 62 5 0.14
57 Pavlicek Josef 82 2 0.05
58 Bures Frantisek 25 163 4.63
59 Sajner Petr 54 3 0.08
60 Zizka Karel 64 1 0.02
61 Hrudka Milan 57 2 0.05
62 Malasek Ludvik 55 1 0.02
63 Celikovsky Jiri 70 7 0.19
64 Melkova Marcela 49 6 0.17
65 Kubicek Petr 41 2 0.05
66 Karnik Karel Mgr. 45 1 0.02
67 Zahradnik Jiri Ing. 69 4 0.11
68 Hofmann Ondrej 35 16 0.45

Total votes for the selected party and territory:  3 519


Data sourcewww.volby.cz
Originalvolby.cz/pls/kz2020/kz351
Page generated on27 May 2022 23:45:19
Zobrazit sloupec 

Ochrana dat     Mobil version

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2022

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.