Elections to regional councils held on 2 and 3 October 2020

Preferential votes for candidates

Region: Stredocesky kraj

District: Kladno

Municipality: Kladno

List of candidates: Obcanska demokraticka aliance

Preferential votes for candidates – List of candidates ODA – a part 1

Table caption The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column.
Candidate Preferential votes
serial
number
surname, first name, degrees age No in %
1 Somr Zdenek RNDr. 60 1 1.92
2 Holinkova Popkova Michaela Ing. 42 2 3.84
3 Stary Martin Bc. DiS. 42 2 3.84
4 Kristofiak Jan Bc. 40 1 1.92
5 Smrzova Drahuse 60 0 0.00
6 Naimann Michal Bc. 33 0 0.00
7 Krbec Lubos 56 1 1.92
8 Maly Martin MSc, DBA, MRICS 48 0 0.00
9 Krejci Petr 48 0 0.00
10 Syrovy Zdenek 26 0 0.00
11 Kabrna Michal 39 0 0.00
12 Salatek Ivo 63 0 0.00
13 Kvapil Zdenek 35 0 0.00
14 Schneider Frantisek 36 0 0.00
15 Ille Hofmannova Iveta Ing. 56 0 0.00
16 Sevcik Petr 43 1 1.92
17 Mazacek Jan Ing. 58 0 0.00
18 Gorin Alexandr Mgr. 43 0 0.00
19 Solin Michael 30 0 0.00
20 Jaros Ales 20 0 0.00
21 Vrba Jiri 46 0 0.00
22 Jilek Petr 27 0 0.00
23 Rejnova Marta 63 0 0.00
24 Houstecka Eliska 42 0 0.00
25 Houbova Veronika 39 0 0.00
26 Felgr Lukas 28 0 0.00
27 Mazackova Irena Mgr. 50 0 0.00
28 Majer Viktor 40 0 0.00
29 Krchova Zlatuse 29 0 0.00
30 Smid Jakub 29 0 0.00
31 Novakova Alena Ing. MBA 41 0 0.00
32 Novakova Valencie 25 0 0.00
33 Hradcova Martina 48 0 0.00
34 Jansova Katerina 44 0 0.00
35 Kokes Pavel Ing. 38 0 0.00

Preferential votes for candidates – List of candidates ODA – a part 2

Table caption The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column.
Candidate Preferential votes
serial
number
surname, first name, degrees age No in %
36 Felgr Stepan 20 0 0.00
37 Bubelova Katerina 43 0 0.00
38 Linhart Jakub 38 0 0.00
39 Urbanova Lenka Ing. 54 0 0.00
40 Meltzerova Tereza 35 0 0.00
41 Stajner Filip Ing. 30 0 0.00
42 Kadlec Jan 61 0 0.00
43 Busch Miloslav 63 0 0.00
44 Markova Stepanka Ing. 52 0 0.00
45 Mikesova Martina 44 0 0.00
46 Novak Otakar 43 0 0.00
47 Jilkova Lucie 29 0 0.00
48 Arnoldova Marketa 47 0 0.00
49 Stastna Lucie 37 0 0.00
50 Cihlarova Monika Mgr. 52 0 0.00
51 Hradec Daniel 51 0 0.00
52 Sman Jaroslav 26 0 0.00
53 Zajickova Ludmila 64 0 0.00
54 Bures Vladimir 41 0 0.00
55 Vostruha Jaroslav 24 0 0.00
56 Blechova Michaela 33 0 0.00
57 Skala Vladimir 70 0 0.00
58 Blumel Lukas 27 0 0.00
59 Bujnoch Lukas 35 0 0.00
60 Majerova Mariana 44 0 0.00
61 Tamasova Renata 50 0 0.00
62 Hrdlickova Jaroslava 42 0 0.00
63 Krsek Kvetoslav 35 0 0.00
64 Horvathova Maria 40 0 0.00
65 Novakova Marketa Ing. 34 0 0.00
66 Houserek Svatopluk 67 0 0.00
67 Kucerova Barbora 30 0 0.00
68 Cervena Kristyna 25 0 0.00
69 Cervenak Jan 38 0 0.00
70 Seresova Sarlota 42 0 0.00

Total votes for the selected party and territory:  52


Data sourcewww.volby.cz
Originalvolby.cz/pls/kz2020/kz351
Page generated on27 May 2022 23:23:13
Zobrazit sloupec 

Ochrana dat     Mobil version

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2022

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.