Elections to regional councils held on 2 and 3 October 2020

Preferential votes for candidates

Region: Stredocesky kraj

District: Kladno

Municipality: Kladno

List of candidates: Trikolora hnuti obcanu

Preferential votes for candidates – List of candidates Trikolora – a part 1

Table caption The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column.
Candidate Preferential votes
serial
number
surname, first name, degrees age No in %
1 Fryc Antonin Ing. CSc. 67 20 2.03
2 Vachatova Natalie Bc. 36 23 2.33
3 Dundackova Eva JUDr. 56 9 0.91
4 Svajner Ivo Mgr. 56 72 7.32
5 Seidl Zdenek MUDr. CSc. 70 10 1.01
6 Pilc Tomas Ing. 45 3 0.30
7 Markova Jana Bc. 43 9 0.91
8 Novak Radek 43 1 0.10
9 Cerny Otto 71 3 0.30
10 Soukup Zdenek Ing. 58 0 0.00
11 Jehlicka Pavel 55 2 0.20
12 Dvorak Jan Mgr. 77 0 0.00
13 Hojer Jiri Ing. 47 0 0.00
14 Hamouz Lukas 28 4 0.40
15 Huber Marek 43 2 0.20
16 Liston Tomas Ing. 50 7 0.71
17 Kalfirt Roman Ing. 47 1 0.10
18 Buresova Markova Ivana 44 2 0.20
19 Hutnik Ondrej Bc. DiS., MBA 37 4 0.40
20 Novak Josef 20 3 0.30
21 Tomasek Frantisek Mgr. 77 2 0.20
22 Kloucek Petr Ing. DiS. 42 2 0.20
23 Majer Milan Ing. 44 0 0.00
24 Bittman Vaclav Ing. 65 7 0.71
25 Hodny Daniel 32 0 0.00
26 Sadilek Jiri 56 0 0.00
27 Cada Roman Ing. 58 1 0.10
28 Novak Ondrej Bc. 44 0 0.00
29 Janac Petr 45 0 0.00
30 Neumann Tomas 46 0 0.00
31 Smid Vaclav Mgr. 44 0 0.00
32 Seidl Lukas Mgr. 41 1 0.10
33 Jonas Stanislav 41 1 0.10
34 Holy Milan MVDr. 37 4 0.40
35 Nezmar Ludek 48 1 0.10

Preferential votes for candidates – List of candidates Trikolora – a part 2

Table caption The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column.
Candidate Preferential votes
serial
number
surname, first name, degrees age No in %
36 Stibr Jan 28 1 0.10
37 Hlavka Martin Mgr. 50 0 0.00
38 Maceska Bohuslav 55 0 0.00
39 Michalek Ondrej 19 1 0.10
40 Slepicka Jaroslav 54 0 0.00
41 Lacina Kristian 26 1 0.10
42 Grossl Marcel Mgr. 51 0 0.00
43 Spinka Martin Mgr. 47 0 0.00
44 Brozek Martin 54 0 0.00
45 Doubrava Petr Ing. 28 1 0.10
46 Tlamka Lukas 35 0 0.00
47 Svab Petr 67 30 3.05
48 Safranek Jiri Ing. 72 1 0.10
49 Michalkova Zdenka Ing. 51 3 0.30
50 Sramek Ivan Ing. 52 0 0.00
51 Hlavacek Radek Mgr. 32 0 0.00
52 Filipova Eva 49 0 0.00
53 Moravec Bedrich Ing. 47 0 0.00
54 Jukinova Helena JUDr. 56 2 0.20
55 Vacek Miroslav Mgr. 47 32 3.25
56 Dunovsky Daniel Ing. 52 0 0.00
57 Skudrna Libor 46 0 0.00
58 Sodomka Valtr Ing. 56 1 0.10
59 Kriz Vlastimil Mgr. LL.M. 44 1 0.10
60 Stybler Vaclav Bc. 44 0 0.00
61 Gumulak Matej 38 0 0.00
62 Prusa Josef Ing. 54 7 0.71
63 Hlavacek Jan 48 0 0.00
64 Saroch Miroslav Ing. 46 0 0.00
65 Heissler Herbert Ing. 45 3 0.30
66 Maly Marek 42 0 0.00
67 Boura Vlastimil 41 1 0.10
68 Konyvka Ondrej 43 16 1.62
69 Pribyl Vaclav 58 15 1.52
- - - - -

Total votes for the selected party and territory:  983


Data sourcewww.volby.cz
Originalvolby.cz/pls/kz2020/kz351
Page generated on28 May 2022 00:58:47
Zobrazit sloupec 

Ochrana dat     Mobil version

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2022

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.