Elections to regional councils held on 2 and 3 October 2020

Preferential votes for candidates

Region: Stredocesky kraj

District: Kladno

Municipality: Kladno

List of candidates: ROZUMNI - Petr Hannig - za spravedlnost a zivotni jistoty

Preferential votes for candidates – List of candidates Rozumni – a part 1

Table caption The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column.
Candidate Preferential votes
serial
number
surname, first name, degrees age No in %
1 Franek Tomas 34 2 2.10
2 Somberg Jiri MUDr. 59 3 3.15
3 Drvotova Alena Ing. 65 4 4.21
4 Hudec Miloslav 53 1 1.05
5 Franta Vladimir PhDr. Ph.D. 44 1 1.05
6 Janu Jiri Ing. 66 2 2.10
7 Muskova Jaromira Ing. 55 0 0.00
8 Cizek Jan 33 0 0.00
9 Wolf Marcel 60 0 0.00
10 Valisova Sandra 38 0 0.00
11 Fronek Roman 62 0 0.00
12 Capova Andrea 48 1 1.05
13 Semerad Petr 35 2 2.10
14 Axamit Karel 65 0 0.00
15 Rossmannova Karin 32 1 1.05
16 Humlova Vera 63 0 0.00
17 Sevcikova Petra 38 0 0.00
18 Gec Ivo 53 1 1.05
19 Kratochvil Ivan Ing. pplk. v. v. 61 2 2.10
20 Nedbalova Dana 49 0 0.00
21 Sedy Ladislav 52 0 0.00
22 Burian Jaroslav Ing. 57 1 1.05
23 Cerny Svatopluk 63 0 0.00
24 Uhrova Lenka 35 0 0.00
25 Zub Jiri 68 0 0.00
26 Jonakova Tereza 19 1 1.05
27 Svoboda Emanuel 67 2 2.10
28 Tureckova Denisa 42 0 0.00
29 Puzmanova Hana 59 0 0.00
30 Vitkova Ivana 51 0 0.00
31 Eichler Vladimir 54 0 0.00
32 Holy Martin 64 0 0.00
33 Gebhart Tomas 25 0 0.00
34 Sykora Josef 51 0 0.00
35 Musil Josef 54 0 0.00

Preferential votes for candidates – List of candidates Rozumni – a part 2

Table caption The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column.
Candidate Preferential votes
serial
number
surname, first name, degrees age No in %
36 Kresne Pavel 53 2 2.10
37 Batelka Roman 45 0 0.00
38 Vosicky Pavel 23 0 0.00
39 Najman Miloslav Ing. 69 0 0.00
40 Bejsakova Kamila 31 1 1.05
41 Drvota Jaromir 70 0 0.00
42 Srb Jiri 47 6 6.31
43 Rechciglova Zuzana 49 0 0.00
44 Petrina Rudolf 53 0 0.00
45 Nims Jiri 47 0 0.00
46 Pivonka Vaclav 68 0 0.00
47 Linkova Kristina 26 0 0.00
48 Sidlikova Hana 59 0 0.00
49 Kuchar Ladislav 66 0 0.00
50 Heks Pavel 63 0 0.00
51 Tapaj Tomas 22 0 0.00
52 Tobias Pavel 51 0 0.00
53 Rankova Renata 40 1 1.05
54 Funfalek Stanislav 72 0 0.00
55 Fajtlova Hana 18 0 0.00
56 Pacovsky Pavel 49 2 2.10
57 Pavlicek Ladislav 55 3 3.15
58 Stark Richard 44 0 0.00
59 Lukesova Zuzana 41 0 0.00
60 Hodous Matej 19 0 0.00
61 Kruzik Daniel 22 0 0.00
62 Kruta Vaclav 21 0 0.00
63 Machackova Hana 60 0 0.00
64 Slavkovska Vladimira 47 0 0.00
65 Zajickova Ruzena 43 0 0.00
66 Vostrovska Monika 52 0 0.00
67 Spickova Hana 52 0 0.00
68 Pavlickova Vera 57 1 1.05
69 Vlachova Jitka 53 0 0.00
70 Marekova Anna 67 0 0.00

Total votes for the selected party and territory:  95


Data sourcewww.volby.cz
Originalvolby.cz/pls/kz2020/kz351
Page generated on03 Dec 2021 00:00:03
Zobrazit sloupec 

Ochrana dat     Mobil version

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.