Elections to regional councils held on 2 and 3 October 2020

Preferential votes for candidates

Region: Stredocesky kraj

District: Kutna Hora

Municipality: Uzice

List of candidates: Komunisticka strana Cech a Moravy

Preferential votes for candidates – List of candidates KSCM – a part 1

Table caption The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column.
Candidate Preferential votes
serial
number
surname, first name, degrees age No in %
1 Stefek Zdenek Ing. 45 0 0.00
2 Cinka Ivan Mgr. 63 0 0.00
3 Simkova Ladislava 35 0 0.00
4 Havelka Jindrich Mgr. DiS. 46 0 0.00
5 Melsa Vaclav 51 0 0.00
6 Hubeny Pavel 66 0 0.00
7 Kudrna Lubos MVDr. 59 0 0.00
8 Coufal Zbynek Ing. 66 0 0.00
9 Milata Zdenek Mgr. 40 0 0.00
10 Dovolil Josef Ing. 63 0 0.00
11 Hejduk Stanislav 64 0 0.00
12 Urban Jiri Bc. 50 0 0.00
13 Krajdl Martin 40 0 0.00
14 Pokorny Ales JUDr. Ing. 39 0 0.00
15 Reichel Jiri Ing. 56 0 0.00
16 Labudova Lenka Mgr. 54 0 0.00
17 Grospicova Alena 63 0 0.00
18 Kvac David Ing. 39 0 0.00
19 Fialova Jirina 70 0 0.00
20 Chaloupkova Petra 45 0 0.00
21 Peska Ladislav RNDr. 62 0 0.00
22 Budlovsky Michal 53 0 0.00
23 Skorpik Martin Ing. 58 0 0.00
24 Posolda Pavel Ing. 61 0 0.00
25 Cechova Humpolcova Tereza Mgr. Ing. Ph.D. 33 0 0.00
26 Juna Lukas 27 0 0.00
27 Svarc Patrik 23 0 0.00
28 Haluska Ales 37 0 0.00
29 Brich Karel 44 0 0.00
30 Marik Pavel 43 0 0.00
31 Pavlikova Katerina 46 0 0.00
32 Krizova Lenka 48 0 0.00
33 Hrosova Marie Mgr. CSc. 66 0 0.00
34 Levy Zdenek 69 0 0.00
35 Krejcova Marie 62 0 0.00

Preferential votes for candidates – List of candidates KSCM – a part 2

Table caption The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column.
Candidate Preferential votes
serial
number
surname, first name, degrees age No in %
36 Bukacek Jan Ing. 67 0 0.00
37 Sekera Ales 27 0 0.00
38 Burgr Stanislav 38 0 0.00
39 Carvan Rudolf Bc. 64 0 0.00
40 Korec Filip 27 0 0.00
41 Klatil Pavel 47 0 0.00
42 Tomsa Tomas 42 0 0.00
43 Franta Bohumil 55 0 0.00
44 Kviz Petr 38 0 0.00
45 Kreibich Lubos 42 0 0.00
46 Sova Josef Bc. DiS. 47 0 0.00
47 Hurt Jaroslav DiS. 52 0 0.00
48 Karger Zdenek JUDr. 56 0 0.00
49 Prchal Antonin 44 0 0.00
50 Kovac Lubos 58 0 0.00
51 Kovar Frantisek 67 0 0.00
52 Suchy Tomas Ing. 52 0 0.00
53 Zvelebil Zdenek 52 0 0.00
54 Sacek Ctirad 68 0 0.00
55 Pelikan Josef 44 0 0.00
56 Mottl Zdenek RSDr. 74 0 0.00
57 Cizek Jiri 53 0 0.00
58 Paskova Helena 63 0 0.00
59 Karasek Ladislav 65 0 0.00
60 Jedlicka Jaromir 82 0 0.00
61 Miskovsky Radek 25 0 0.00
62 Zacek Jiri 66 0 0.00
63 Moucha Vladimir Ing. 65 0 0.00
64 Thuma Zdenek 62 0 0.00
65 Sedo Jozef 46 0 0.00
66 Konicek Alexandr 56 0 0.00
67 Triska Vaclav 72 0 0.00
68 Kubovec Karel Ing. 54 0 0.00
69 Zigmund Jaroslav Ing. 63 0 0.00
70 Skrivanek Karel Ing. 68 0 0.00

Total votes for the selected party and territory:  13


Data sourcewww.volby.cz
Originalvolby.cz/pls/kz2020/kz351
Page generated on17 Jan 2022 18:08:28
Zobrazit sloupec 

Ochrana dat     Mobil version

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2022

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.