Elections to regional councils held on 2 and 3 October 2020

Preferential votes for candidates

Region: Jihocesky kraj

District: Jindrichuv Hradec

Municipality: Jindrichuv Hradec

List of candidates: Ceska piratska strana

Preferential votes for candidates – List of candidates Pirati – a part 1

Table caption The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column.
Candidate Preferential votes
serial
number
surname, first name, degrees age No in %
1 Mares Lukas MUDr. 31 35 5.21
2 Novak Jan Bc. 29 4 0.59
3 Soumar Josef 35 6 0.89
4 Kovarova Veronika Ing. arch. 38 10 1.49
5 Roubicek Jiri Bc. 34 5 0.74
6 Kakona Martin Ing. 53 13 1.93
7 Lestina Dan Mgr. 30 14 2.08
8 Hosek Jan Bc. 37 10 1.49
9 Korytarova Lucie Mgr. 35 14 2.08
10 Kolarik Lukas 36 6 0.89
11 Mareda Martin Mgr. 44 4 0.59
12 Posekany Tomas Ing. 27 1 0.14
13 Koritenska Barbora Mgr. et Mgr. 29 6 0.89
14 Sousek Petr 32 2 0.29
15 Slavik Jan Mgr. 31 54 8.04
16 Konvicka Zbynek 45 0 0.00
17 Kucera Martin 46 1 0.14
18 Podzimek Kamil Bc. 38 2 0.29
19 Vedlova Judita Bc. 33 27 4.02
20 Votrel Jan Mgr. 36 1 0.14
21 Kolarikova Jana Bc. 34 2 0.29
22 Guth Jarkovsky Tomas 24 4 0.59
23 Hansal Jaroslav 48 1 0.14
24 Hypsa Lukas 19 4 0.59
25 Lukavsky Jan 34 5 0.74
26 Pribramsky Jan 36 0 0.00
27 Bucinsky Milos Bc. 33 2 0.29
28 Protivinska Andrea 41 1 0.14
29 Justova Jindra 52 0 0.00
30 Trajer Pavel BcA. 32 0 0.00

Preferential votes for candidates – List of candidates Pirati – a part 2

Table caption The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column.
Candidate Preferential votes
serial
number
surname, first name, degrees age No in %
31 Nemeckova Sona Agnes 31 6 0.89
32 Vanova Cernochova Pavla Mgr. 38 1 0.14
33 Svehla Bohuslav Ing. 36 0 0.00
34 Vorisek Ivo 55 0 0.00
35 Divis Michal 38 0 0.00
36 Sazel Vojtech Bc. 37 0 0.00
37 Divisova Jaroslava 35 0 0.00
38 Trampota Petr 66 0 0.00
39 Nesetril Pavel 34 1 0.14
40 Machacek Petr 19 3 0.44
41 Figurova Pavla Mgr. 42 1 0.14
42 Moravec Pavel Ing. 40 0 0.00
43 Just Michal Mgr. 47 0 0.00
44 Mracek Jan Ing. 31 1 0.14
45 Ben Ali Alena 51 0 0.00
46 Spak Josef 32 1 0.14
47 Klecanda Vaclav Mgr. 37 2 0.29
48 Semecky Martin 34 0 0.00
49 Brich Stepan 19 1 0.14
50 Valek Tomas 29 0 0.00
51 Spoula Vitek 24 3 0.44
52 Kudlackova Zuzana 36 3 0.44
53 Krystl Lukas 29 0 0.00
54 Kostadinov Simon Bc. 25 0 0.00
55 Klimova Petra 46 0 0.00
56 Kobzev Vladimir Ing. 38 2 0.29
57 Piskac Jan Nepomuk MgA. 44 0 0.00
58 Traore Jusuf Mgr. DiS. 38 3 0.44
59 Blaha Ludek Ing. 64 1 0.14
60 Svadlena Frantisek Mgr. 44 4 0.59

Total votes for the selected party and territory:  671


Data sourcewww.volby.cz
Originalvolby.cz/pls/kz2020/kz351
Page generated on20 Jan 2022 00:29:42
Zobrazit sloupec 

Ochrana dat     Mobil version

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2022

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.