Elections to regional councils held on 2 and 3 October 2020

Preferential votes for candidates

Region: Jihocesky kraj

District: Jindrichuv Hradec

Municipality: Jindrichuv Hradec

List of candidates: ANO 2011

Preferential votes for candidates – List of candidates ANO – a part 1

Table caption The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column.
Candidate Preferential votes
serial
number
surname, first name, degrees age No in %
1 Konecny Frantisek Ing. Ph.D. 62 56 5.15
2 Moravec Libor Mgr. 39 7 0.64
3 Siftova Barbora Ing. 53 0 0.00
4 Pankova Ludmila 45 6 0.55
5 Kastovsky Marcel Ing. MBA 42 93 8.55
6 Horanek Jiri Mgr. Ing. 67 3 0.27
7 Smitka Jan Ing. MBA 49 2 0.18
8 Sojka Petr 36 1 0.09
9 Svoboda Jiri Ing. 60 17 1.56
10 Holicky Petr Ing. 60 3 0.27
11 Hlousek Radek 42 7 0.64
12 Ryba Miroslav Bc. 38 1 0.09
13 Kalina Petr Ing. 48 2 0.18
14 Blizilova Magda Ing. 51 163 14.99
15 Stehlik Petr Mgr. 34 1 0.09
16 Beck Tomas Mgr. 32 1 0.09
17 Cieslar Milos Ing. 68 0 0.00
18 Soukal Jindrich 47 1 0.09
19 Hoch Vlastimil 70 1 0.09
20 Kulik Jiri Ing. 56 2 0.18
21 Novak Milos Bc. 39 14 1.28
22 Liska Marek Ing. 25 0 0.00
23 Simsova Bronislava Mgr. Bc. 66 2 0.18
24 Sucha Jana 56 0 0.00
25 Breda Milan 39 0 0.00
26 Lavicka Viktor Mgr. 52 3 0.27
27 Raabova Marcela Ing. Ph.D. 37 7 0.64
28 Iral Jiri 58 0 0.00
29 Navratil Pavel 73 1 0.09
30 Cermak Jan 38 1 0.09

Preferential votes for candidates – List of candidates ANO – a part 2

Table caption The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column.
Candidate Preferential votes
serial
number
surname, first name, degrees age No in %
31 Hrach Pavel 48 1 0.09
32 Sonka Petr JUDr. 39 5 0.45
33 Kohn Michal RNDr. CSc. 70 0 0.00
34 Kupec Martin JUDr. Ph.D. 47 8 0.73
35 Berka Jaroslav 47 0 0.00
36 Borovansky Jan 33 0 0.00
37 Michl Jan 65 1 0.09
38 Svepes Frantisek Mgr. 68 2 0.18
39 Depta Jiri 66 0 0.00
40 Stepanek Petr 34 0 0.00
41 Chvosta Jan 63 0 0.00
42 Valena Ondrej DiS. 40 0 0.00
43 Sys Lukas 37 0 0.00
44 Chaloupek Milan Mgr. 48 3 0.27
45 Vojta Filip Bc. 49 0 0.00
46 Arnold Martin 46 0 0.00
47 Prygl Pavel JUDr. 69 75 6.89
48 Camra Jan 32 2 0.18
49 Sus Leos 38 0 0.00
50 Kahoun Petr Ing. et Ing. 32 2 0.18
51 Svejda Pavel Ing. 61 0 0.00
52 Oubrecht Jiri Ing. CSc. 71 0 0.00
53 Pokorna Jindriska DiS. 36 0 0.00
54 Strachota Jiri Ing. 66 76 6.99
55 Frank Jaromir 73 1 0.09
56 Kubin Tomas Bc. 58 0 0.00
57 Lanc Martin 34 2 0.18
58 Raab Oldrich 37 3 0.27
59 Sicnerova Sona Ing. 55 1 0.09
60 Lorenc Miroslav 63 0 0.00

Total votes for the selected party and territory:  1 087


Data sourcewww.volby.cz
Originalvolby.cz/pls/kz2020/kz351
Page generated on01 Dec 2021 05:12:27
Zobrazit sloupec 

Ochrana dat     Mobil version

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.