Elections to regional councils held on 2 and 3 October 2020

Preferential votes for candidates

Region: Jihocesky kraj

District: Jindrichuv Hradec

Municipality: Jindrichuv Hradec

List of candidates: Komunisticka strana Cech a Moravy

Preferential votes for candidates – List of candidates KSCM – a part 1

Table caption The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column.
Candidate Preferential votes
serial
number
surname, first name, degrees age No in %
1 Nejezchleb Radek 46 45 13.19
2 Klapsia Vilem 43 9 2.63
3 Nohavova Alena 60 34 9.97
4 Kucera Vaclav 67 9 2.63
5 Vytiska Tomes JUDr. 65 85 24.92
6 Ebert Vaclav 46 0 0.00
7 Tumova Hana Ing. Ph.D. 39 4 1.17
8 Mikes David DiS. 42 0 0.00
9 Bicek Tomas Mgr. 42 1 0.29
10 Springer Radek 49 0 0.00
11 Ceska Stanislav 54 0 0.00
12 Masik Bedrich 50 0 0.00
13 Pekarkova Irena 61 0 0.00
14 Brany Petr RSDr. 69 6 1.75
15 Stetina Pavel 68 2 0.58
16 Kollar Zdenek 64 0 0.00
17 Svehla Jaroslav 67 0 0.00
18 Filipova Hana 60 0 0.00
19 Vaculikova Anna 27 32 9.38
20 Schotz Richard 54 0 0.00
21 Mikuska Jaroslav Ing. 58 0 0.00
22 Kozakova Jana 66 0 0.00
23 Janacek Gustav JUDr. 70 1 0.29
24 Pekar Daniel 26 0 0.00
25 Uhlirova Lenka 44 0 0.00
26 Kunt Martin 49 0 0.00
27 Svec Vlastislav 42 2 0.58
28 Jirman Michal 53 1 0.29
29 Kalos Jan 26 2 0.58
30 Horek Vladimir 71 0 0.00

Preferential votes for candidates – List of candidates KSCM – a part 2

Table caption The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column.
Candidate Preferential votes
serial
number
surname, first name, degrees age No in %
31 Liska Antonin Ing. 65 0 0.00
32 Vanecek Frantisek Ing. 38 0 0.00
33 Matejkova Katerina 40 0 0.00
34 Kontros Svatoslav 33 0 0.00
35 Hamrle Arnost Ing. Bc. 51 1 0.29
36 Junek Jaroslav Bc. 45 0 0.00
37 Prikryl Ivo RNDr. 67 1 0.29
38 Skut Erik 38 0 0.00
39 Pikous Jan Ing. 29 0 0.00
40 Princ Vaclav Ing. 71 0 0.00
41 Fiedler Jiri 40 18 5.27
42 Svancar Stanislav 74 0 0.00
43 Lichtenberg Marian 34 1 0.29
44 Kralik Josef 72 0 0.00
45 Klouda Vladimir Ing. 68 0 0.00
46 Rozporka Lubos 46 2 0.58
47 Klokockova Lea 58 0 0.00
48 Beran Radim 26 18 5.27
49 Dostal Frantisek 45 0 0.00
50 Novotna Ruzena 69 0 0.00
51 Kejr Jan 64 1 0.29
52 Vavera Vojtech 70 0 0.00
53 Kubicek David 26 8 2.34
54 Velat Vitezslav Ing. 57 0 0.00
55 Klostermannova Olga 64 0 0.00
56 Kalas Bohumil 55 0 0.00
57 Schotzova Ivana 54 0 0.00
58 Mrazek Bohuslav 68 0 0.00
59 Baborova Vitezslava Mgr. 66 1 0.29
60 Roucka Frantisek MVDr. 68 0 0.00

Total votes for the selected party and territory:  341


Data sourcewww.volby.cz
Originalvolby.cz/pls/kz2020/kz351
Page generated on01 Dec 2021 05:31:50
Zobrazit sloupec 

Ochrana dat     Mobil version

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.