Elections to the Chamber of Deputies of the Parliament of the Czech Republic held on 25 – 26 October 2013
Preferential votes for candidates
Region: Jihomoravsky kraj
District: Znojmo
Municipality: Cernin
Party: Strana svobodnych obcanu
Preferential votes for candidates – Party Svobodni – a part 1
Table caption
The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat obtained in the 1st scrutiny is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column and a candidate with a seat obtained in the 2nd scrutiny is marked by the double asterisk sign (**). A candidate with a seat obtained based on preferential votes is marked by the plus sign (+) in front of his/her number.
Candidate
Preferential votes
order number
surname, first name, degrees
age
No
in %
1
Jezek Jakub Mgr.
30
0
0.00
2
Hlavacek Jan Ing.
37
0
0.00
3
Janda Michal
31
0
0.00
4
Dvorak Pavel Mgr.
27
0
0.00
5
Werner Jan Bc.
26
0
0.00
6
Karpisek Vlastimil
28
0
0.00
7
Skalicka Dusatkova Martina Ing. et Ing.
44
0
0.00
8
Porizek Petr Ing. MBA
45
0
0.00
9
Martinec Jiri Ing. Ph.D.
37
0
0.00
10
Moravec Martin Ing.
34
0
0.00
11
Stibor Erik MUDr. et Mgr.
34
0
0.00
12
Kubova Iveta Mgr.
47
0
0.00
13
Prochazka Pavel Ing. MSc.
28
0
0.00
14
Halouzka Roman MUDr. et Mgr.
43
0
0.00
15
Horky Radek
45
0
0.00
16
Krajsa Pavel Ing.
52
0
0.00
17
Salachova Bohumila JUDr. Ph.D.
58
0
0.00
Preferential votes for candidates – Party Svobodni – a part 2
Table caption
The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat obtained in the 1st scrutiny is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column and a candidate with a seat obtained in the 2nd scrutiny is marked by the double asterisk sign (**). A candidate with a seat obtained based on preferential votes is marked by the plus sign (+) in front of his/her number.
Candidate
Preferential votes
order number
surname, first name, degrees
age
No
in %
18
Brysa Marek Mgr.
24
0
0.00
19
Svehla Pavel Ing.
35
0
0.00
20
Kostolanska Marian Ing.
74
0
0.00
21
Grossmann Jiri Ing.
26
0
0.00
22
Marvan Filip
25
0
0.00
23
Psota Tomas
40
0
0.00
24
Nemecek David
42
0
0.00
25
Berankova Jitka Mgr.
39
0
0.00
26
Samson Premysl
39
0
0.00
27
Hosek Vratislav Bc.
25
0
0.00
28
Schmidt Michal Ing.
32
0
0.00
29
Povolny Karel Ing.
25
0
0.00
30
Apostolidisova Katerina Bc.
46
0
0.00
31
Vladik Radim Ing.
43
0
0.00
32
Cech Roman
50
0
0.00
33
Funderak Marcel Ing.
28
0
0.00
34
Zips Nikola
26
0
0.00
Total number of votes for the selected party and territory: 1