Elections to the Chamber of Deputies of the Parliament of the Czech Republic held on 25 – 26 October 2013
Preferential votes for candidates
Region: Stredocesky kraj
District: Mlada Boleslav
Municipality: Straziste
Party: Komunisticka strana Cech a Moravy
Preferential votes for candidates – Party KSCM – a part 1
Table caption
The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat obtained in the 1st scrutiny is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column and a candidate with a seat obtained in the 2nd scrutiny is marked by the double asterisk sign (**). A candidate with a seat obtained based on preferential votes is marked by the plus sign (+) in front of his/her number.
Candidate
Preferential votes
order number
surname, first name, degrees
age
No
in %
1
Grospic Stanislav JUDr.
49
4
44.44
2
Vostra Miloslava Ing.
48
0
0.00
3
Klan Jan Bc.
30
0
0.00
4
Vondrasek Josef Ing.
63
0
0.00
5
Cinka Ivan Mgr.
56
1
11.11
6
Milata Zdenek Mgr.
33
0
0.00
7
Hejduk Stanislav
57
0
0.00
8
Posolda Pavel Ing.
54
1
11.11
9
Kudrna Lubos MVDr.
52
0
0.00
10
Kubelkova Sarka Bc. Ing.
39
0
0.00
11
Demko Dusan
57
0
0.00
12
Hubeny Pavel
59
0
0.00
13
Hala Josef RSDr.
60
0
0.00
14
Stefek Zdenek Ing.
38
1
11.11
15
Jichova Lenka
27
0
0.00
16
Cechova Humpolcova Tereza Mgr.
26
0
0.00
17
Franta Bohumil
48
0
0.00
Preferential votes for candidates – Party KSCM – a part 2
Table caption
The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat obtained in the 1st scrutiny is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column and a candidate with a seat obtained in the 2nd scrutiny is marked by the double asterisk sign (**). A candidate with a seat obtained based on preferential votes is marked by the plus sign (+) in front of his/her number.
Candidate
Preferential votes
order number
surname, first name, degrees
age
No
in %
18
Kazik Ondrej Mgr.
28
1
11.11
19
Svoboda Jaroslav Bc.
34
0
0.00
20
Sediva Krulisova Jana
41
0
0.00
21
Hofmann Ondrej
28
0
0.00
22
Kopecka Dana
28
0
0.00
23
Pavlikova Katerina
39
0
0.00
24
Fidler Rudolf
39
0
0.00
25
Havlicek Milan RSDr.
65
0
0.00
26
Hlinka Vaclav Ing.
55
0
0.00
27
Krajdl Martin
33
0
0.00
28
Kvac David Ing.
32
0
0.00
29
Kviz Petr
31
0
0.00
30
Nekovarova Zuzana
50
0
0.00
31
Peltan Rudolf JUDr.
70
0
0.00
32
Ruzkova Michaela Ing. Ph.D.
37
0
0.00
33
Svarc Frantisek
61
0
0.00
34
Fakenberg Richard
30
0
0.00
Total number of votes for the selected party and territory: 9