Elections to the Chamber of Deputies of the Parliament of the Czech Republic held on 20 – 21 October 2017
Preferential votes for candidates
Region: Jihomoravsky kraj
District: Brno-venkov
Municipality: Zbysov
Party: Referendum o Evropske unii
Preferential votes for candidates – Party Referendum o EU – a part 1
Table caption
The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat obtained in the 1st scrutiny is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column and a candidate with a seat obtained in the 2nd scrutiny is marked by the double asterisk sign (**). A candidate with a seat obtained based on preferential votes is marked by the plus sign (+) in front of his/her number.
Candidate
Preferential votes
order number
surname, first name, degrees
age
No
in %
1
Racek Jaroslav RNDr. Ph.D.
42
0
0.00
2
Kubova Iveta Mgr.
51
0
0.00
3
Pekarik Jaroslav
38
0
0.00
4
Tahadlova Jitka MVDr.
29
0
0.00
5
Pernica Milan Ing.
44
0
0.00
6
Pluhackova Irena Ing.
53
0
0.00
7
Suchanek Svatoslav
50
0
0.00
8
Subrt Vladimir
39
0
0.00
9
Karaskova Edita
41
0
0.00
10
Cmelik Martin
52
0
0.00
11
Havlicek Zdenek
46
0
0.00
12
Pekarikova Vladimira Mgr. DiS.
37
0
0.00
13
Pospisil Petr
44
0
0.00
14
Tran Quang Huy
25
0
0.00
15
Gregorovic Josef Ing.
68
0
0.00
16
Klusak Rudolf
64
0
0.00
17
Daniel Martin MSc.
33
0
0.00
Preferential votes for candidates – Party Referendum o EU – a part 2
Table caption
The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat obtained in the 1st scrutiny is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column and a candidate with a seat obtained in the 2nd scrutiny is marked by the double asterisk sign (**). A candidate with a seat obtained based on preferential votes is marked by the plus sign (+) in front of his/her number.
Candidate
Preferential votes
order number
surname, first name, degrees
age
No
in %
18
Fajkus Jan Ing.
32
0
0.00
19
Siblik Jan Ing.
32
0
0.00
20
Augustinova Petra
43
0
0.00
21
Taborsky Rudolf
36
0
0.00
22
Krivanek Petr
50
0
0.00
23
Toman Jiri Ing.
51
0
0.00
24
Uher Jan
37
0
0.00
25
Krizova Olga
52
0
0.00
26
Konecny Marek
42
0
0.00
27
Smolikova Katerina Mgr. DiS.
37
0
0.00
28
Pospisil Miroslav
36
0
0.00
29
Augustin Jiri
42
0
0.00
30
Kulcova Katerina
30
0
0.00
31
Matula Zbynek
56
0
0.00
32
Krupenka Natallia
33
0
0.00
33
Gruska Milan
26
0
0.00
34
Stralka Martin
22
0
0.00
Total number of votes for the selected party and territory: 3