Elections to the Chamber of Deputies of the Parliament of the Czech Republic held on 20 – 21 October 2017
Preferential votes for candidates
Region: Stredocesky kraj
District: Beroun
Municipality: Chaloupky
Party: Delnicka strana socialni spravedlnosti
Preferential votes for candidates – Party DSSS – a part 1
Table caption
The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat obtained in the 1st scrutiny is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column and a candidate with a seat obtained in the 2nd scrutiny is marked by the double asterisk sign (**). A candidate with a seat obtained based on preferential votes is marked by the plus sign (+) in front of his/her number.
Candidate
Preferential votes
order number
surname, first name, degrees
age
No
in %
1
Polackova Alena dr. h. c.
56
0
0.00
2
Sojka Libor
62
0
0.00
3
Votava Premysl
74
0
0.00
4
Konecny Miroslav Bc.
31
0
0.00
5
Jansky Ales
48
0
0.00
6
Polacek Jan dr. h. c.
35
0
0.00
7
Dupak Jaroslav
62
0
0.00
8
Andres Radek
47
0
0.00
9
Kastely Petr
64
0
0.00
10
Aubrecht Martin DiS.
33
0
0.00
11
Judlova Romana
53
0
0.00
12
Radochova Katerina
26
0
0.00
13
Niesner Martin
42
0
0.00
14
Srb Jan
46
0
0.00
15
Starka Petr
41
0
0.00
16
Sojkova Daniela
61
0
0.00
17
Kapek Josef
61
0
0.00
Preferential votes for candidates – Party DSSS – a part 2
Table caption
The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat obtained in the 1st scrutiny is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column and a candidate with a seat obtained in the 2nd scrutiny is marked by the double asterisk sign (**). A candidate with a seat obtained based on preferential votes is marked by the plus sign (+) in front of his/her number.
Candidate
Preferential votes
order number
surname, first name, degrees
age
No
in %
18
Papicova Hana
29
0
0.00
19
Hnup Bohumil
61
0
0.00
20
Kop Jaroslav
43
0
0.00
21
Skarvada Josef
60
0
0.00
22
Uher Radek
48
1
100.00
23
Nemcova Lenka
49
0
0.00
24
Jirus Petr
66
0
0.00
25
Kastely Lukas
28
0
0.00
26
Jensovsky Jindrich
73
0
0.00
27
Stocek Josef
53
0
0.00
28
Benes Roman
53
0
0.00
29
Jelinkova Katerina
23
0
0.00
30
Slunsky Lukas
38
0
0.00
31
Hlousek Jaroslav
63
0
0.00
32
Ulrichova Hana
30
0
0.00
33
Hasek Jan
52
0
0.00
34
Karda Ivan
59
0
0.00
Total number of votes for the selected party and territory: 1