Elections to the Chamber of Deputies of the Parliament of the Czech Republic held on 20 – 21 October 2017
Preferential votes for candidates
Region: Stredocesky kraj
District: Beroun
Municipality: Mezoun
Party: Rad naroda - Vlastenecka unie
Preferential votes for candidates – Party RN - VU – a part 1
Table caption
The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat obtained in the 1st scrutiny is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column and a candidate with a seat obtained in the 2nd scrutiny is marked by the double asterisk sign (**). A candidate with a seat obtained based on preferential votes is marked by the plus sign (+) in front of his/her number.
Candidate
Preferential votes
order number
surname, first name, degrees
age
No
in %
1
Kadluba Michal
43
2
100.00
2
Venusova Jana
60
0
0.00
3
Koller Evzen
57
0
0.00
4
Hanzalek Karel Ing.
44
0
0.00
5
Necasova Ivana
52
0
0.00
6
Kantner Jiri Ing.
47
0
0.00
7
Jiroutova Jirina
56
0
0.00
8
Paclova Jana
50
0
0.00
9
Kelt Vojtech
47
0
0.00
10
Marasova Jana
35
0
0.00
11
Nikles Vladimir
66
0
0.00
12
Rynes Jaroslav Ing.
66
1
50.00
13
Oplt Rostislav
49
0
0.00
14
Hubinger Vojtech
61
0
0.00
15
Bohatec Tomas
52
0
0.00
16
Janata Jiri
51
0
0.00
17
Sulakova Karolina
43
1
50.00
Preferential votes for candidates – Party RN - VU – a part 2
Table caption
The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat obtained in the 1st scrutiny is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column and a candidate with a seat obtained in the 2nd scrutiny is marked by the double asterisk sign (**). A candidate with a seat obtained based on preferential votes is marked by the plus sign (+) in front of his/her number.
Candidate
Preferential votes
order number
surname, first name, degrees
age
No
in %
18
Dastych Otto
60
0
0.00
19
Hola Jitka
44
0
0.00
20
Nekuda Slavomir Vavrinec
57
0
0.00
21
Lebrova Vlasta
34
0
0.00
22
Zikmund Josef
54
0
0.00
23
Pelc Stanislav
42
0
0.00
24
Ziska Bedrich
39
0
0.00
25
Dvorakova Nadezda
51
1
50.00
26
Musil Zdenek
38
0
0.00
27
Sojkova Alice
52
0
0.00
28
Dastych Richard
57
0
0.00
29
Kaderabkova Barbora
29
0
0.00
30
Dlabac Hubert
37
0
0.00
31
Stepan Roman
50
0
0.00
32
Sura Katerina
43
0
0.00
33
Pokorny David
48
0
0.00
34
Henys David
26
0
0.00
Total number of votes for the selected party and territory: 2