Elections to the Chamber of Deputies of the Parliament of the Czech Republic held on 20 – 21 October 2017
Preferential votes for candidates
Region: Stredocesky kraj
District: Pribram
Point of handover: Rozmital pod Tremsinem
Party: Strana zelenych
Preferential votes for candidates – Party Zeleni – a part 1
Table caption
The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat obtained in the 1st scrutiny is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column and a candidate with a seat obtained in the 2nd scrutiny is marked by the double asterisk sign (**). A candidate with a seat obtained based on preferential votes is marked by the plus sign (+) in front of his/her number.
Candidate
Preferential votes
order number
surname, first name, degrees
age
No
in %
1
Stepanek Petr Mgr. CSc.
52
0
0.00
2
Davis Magdalena Mgr. Ph.D.
41
0
0.00
3
Cejka Jiri Ing.
63
0
0.00
4
Krumpholcova Jana Ing.
37
0
0.00
5
Mach Martin Ing.
49
0
0.00
6
Zunova Jana Mgr.
38
1
3.33
7
Cemper Jan
31
0
0.00
8
Gottelova Daniela Ing.
52
0
0.00
9
Vaculik Ondrej
63
0
0.00
10
Salova Alena Ing.
58
0
0.00
11
Cespivova Eva
45
1
3.33
12
Sailer Milan Ing.
54
0
0.00
13
Kofronova Iva Mgr. Ing.
52
0
0.00
14
Vedral Vladimir Ing.
49
0
0.00
15
Hynek David
42
0
0.00
16
Pazderu Katerina Ing. Ph.D.
44
1
3.33
17
Chmela Stanislav Bc.
31
0
0.00
Preferential votes for candidates – Party Zeleni – a part 2
Table caption
The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat obtained in the 1st scrutiny is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column and a candidate with a seat obtained in the 2nd scrutiny is marked by the double asterisk sign (**). A candidate with a seat obtained based on preferential votes is marked by the plus sign (+) in front of his/her number.
Candidate
Preferential votes
order number
surname, first name, degrees
age
No
in %
18
Broz Petr Mgr. Ph.D.
33
0
0.00
19
Payeur Michaela
40
0
0.00
20
Karasek Michal
40
0
0.00
21
Spetlak Jakub Ing.
43
0
0.00
22
Klemesova Jana
44
0
0.00
23
Vidim Vaclav
24
0
0.00
24
Verner Frantisek
32
0
0.00
25
Podhradska Narcisa RNDr.
61
0
0.00
26
Fajfr Marek Mgr. Ph.D.
36
1
3.33
27
Hrabec Pavel
50
0
0.00
28
Vidimova Jana Ing.
54
0
0.00
29
Senk Robert Ing.
40
0
0.00
30
Kozisek Lubos Mgr.
31
0
0.00
31
Novakova Karolina
25
0
0.00
32
Klemes Jiri
45
0
0.00
33
Robes Martin Bc.
44
0
0.00
34
Usela Vojtech Bc.
36
0
0.00
Total number of votes for the selected party and territory: 30