Ocean Colour Scene

Ocean Colour Scene
Simon Fowler, koncert Ocean Colour Scene, 2005
Základní informace
PůvodMoseley, Birmingham, Anglie
Žánryalternativní rock, britpop, indie rock, blues rock, madchester
Aktivní roky1989–současnost
VydavateléFontana, Island, Sanctuary, Moseley Shoals, Cooking Vinyl
Příbuzná témataPaul Weller
Oasis
WebOceanColourScene.com
Současní členové
Simon Fowler
Steve Cradock
Oscar Harrison
Dřívější členové
Damon Minchella
Dan Sealey
Andy Bennett
multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Ocean Colour Scene (často zkracované na OCS) je anglická britpopová kapela, která vznikla v roce 1989 v Moseley v Birminghamu.

Historie

1990–1995

Ocean Colour Scene vznikla poté, co se rozpadly dvě místní kapely The Boys a Fanatics. Fantastics vydali EP Suburban Love Songs.[1] V roce 1990 Ocean Colour Scene podepsali smlouvu s Phfftt Records. Jejich první singl „Sway“ byl vydán v září 1990 v období rozkvětu britské indie rockové scény.[1] Nicméně když se jejich hudební vydavatelství stalo součástí společnosti Phonogram, jejich eponymní debutové album bylo navzdory přání kapely remixováno, aby lépe odpovídalo tehdejšímu hudebnímu trendu madchester. Album bylo považováno za neúspěšné. Protože byla kapela s vydavatelstvím ve sporu, mohla jen psát nové skladby, ale nemohla je vydávat.

V roce 1993 nastal obrat k lepšímu. Paul Weller kapelu přizval, aby dělala předkapelu na některých koncertech jeho turné. Po této zkušenosti Weller požádal Cradocka, aby hrál na jednom z jeho singlů, a Fowlera, aby zpíval na jeho nadcházejícím albu Wild Wood. Cradock byl požádán, aby hrál s Wellerem na koncertech. Z vydělaných peněz pak mohl financovat fungování Ocean Colour Scene.

1995–2000

Kapela nahrála demo, které poslala různým osobám hudebního průmyslu. Poté, co jej slyšel Noel Gallagher, pozval kapelu, aby hrála s Oasis na jejich turné v roce 1995. Díky tomu se kapele dostalo pozornosti více hudebních vydavatelství a na konci roku 1995 podepsala smlouvu s MCA Records. Se stále se zvětšující oblibou britpopové scény se Ocean Colour Scene stávala stále populárnější i mezinárodně. Její druhé album Moseley Shoals si získalo chválu kritiků. V srpnu 1996 byli předkapelou na koncertě Oasis v Knebworth Houseu. Následující album Marchin' Already se v roce 1997 dostalo na vrchol britské hitparády, kde nahradilo album Be Here Now od Oasis. Poté vyjeli na turné a zahráli tři vyprodané koncerty ve skotském Stirling Castleu. V roce 1999 vydali album One from the Modern.

2001–2008

Poté, co kapela prodělala změnu sestavy, dále nahrávala a koncertovala, ačkoliv pro ni bylo obtížné zopakovat úspěch Moseley Shoals. Nahrávky z let 2001 (Mechanical Wonder), 2003 (North Atlantic Drift), 2005 (A Hyperactive Workout For The Flying Squad) a 2007 (On the Leyline) pokračovaly v trendu vydávání nového materiálu každé dva roky. V roce 2004 kapela vydala své první živé album Live: One For The Road, které bylo kompilací devíti skladeb z různých koncertů. V roce 2006 Ocean Colour Scene vydali akustické živé album Live At The Jam House, které se skládalo z patnácti skladeb a také obsahovalo čtyři nové skladby „Great Man In Waiting“, „The Word“, „Still Trying“ a „Matilda's England“. V prosinci 2006 kapela vydala další živé album, tentokrát z Birmingham Academy a dvoudiskové.

2009–současnost

V roce 2009 se Ocean Colour Scene vrátili do studia, aby začali nahrávat nové album Saturday, které bylo vydáno 1. února 2010 na oslavu 21. výročí vzniku kapely. 2. listopadu 2009 kapela vydala volně stažitelnou verzi skladby „Mrs Maylie“ z připravovaného alba. „Magic Carpet Days“, první singl ze Saturday, byl vydán 25. ledna a pár dní poté i samotné album. 11. října 2010 kapela vydala k oslavám 21. výročí vzniku kapely čtyřdiskový box set 21. Obsahoval mnoho dříve nevydaných skladeb a také zbrusu novou skladbu „Twenty One“. V březnu 2011 Ocean Colour Scene vydali speciální edici alba Moseley Shoals k 15. výročí jeho vydání. V prosinci kapela oznámila přípravy nového alba Painting, které bylo vydáno 11. února 2013.

Diskografie

Studiová alba

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Ocean Colour Scene na anglické Wikipedii.

  1. a b STRONG, Martin C. The Great Rock Discography. 5. vyd. Edinburgh: Mojo Books, 2000. Dostupné online. ISBN 1-84195-017-3. S. 709–710. (anglicky) 

Zdroj datcs.wikipedia.org
Originálcs.wikipedia.org/wiki/Ocean_Colour_Scene
Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.