Diskuse s wikipedistou:RPekař/Archiv do 2015: Porovnání verzí

Smazaný obsah Přidaný obsah
Radiosaltbird (diskuse | příspěvky)
Nová sekce →‎Portál Hudba
Řádek 236: Řádek 236:
PS:Možná by to chtělo nějaký update (nebo nepsat budoucí děje kvůli ne/aktualizacím), viz ''premiéra je plánována na 12. prosince 2010''. --[[Wikipedista:Silesianus|Silesianus]] 3. 4. 2011, 09:19 (UTC)
PS:Možná by to chtělo nějaký update (nebo nepsat budoucí děje kvůli ne/aktualizacím), viz ''premiéra je plánována na 12. prosince 2010''. --[[Wikipedista:Silesianus|Silesianus]] 3. 4. 2011, 09:19 (UTC)
:Děkuju, ověřil jsem a opravil.--[[Wikipedista:RPekař|RPekař]] 3. 4. 2011, 09:30 (UTC)
:Děkuju, ověřil jsem a opravil.--[[Wikipedista:RPekař|RPekař]] 3. 4. 2011, 09:30 (UTC)

== [[Portál:Hudba|Portál Hudba]] ==

Dobrý den, máte asi rád hudbu (alespoň podle Vašich [http://cs.wikipedia.org/wiki/Speci%C3%A1ln%C3%AD:P%C5%99%C3%ADsp%C4%9Bvky/RPekař editací]), nechtěl by jste třeba nominovat nějaký článek na [[Portál:Hudba|portále hudba]] na článek měsíce červenec nebo celkově pomoci s rozšířením toho portálu? Chcete-li, tak nominujte! Zdraví [[Wikipedista:Marek Koudelka|Marek Koudelka]] <sup>([[Speciální:Příspěvky/Marek Koudelka|příspěvky]] / [[Diskuse s wikipedistou:Marek Koudelka|diskuse]])</sup> 1. 6. 2011, 15:20 (UTC)

Verze z 1. 6. 2011, 17:20

Přeji Vám pěkný den a těším se na Vaše další příspěvky! --Mercy 30. 11. 2009, 22:51 (UTC)

Tabulky

Ahoj, díky za rozšiřování. Měl bych jen jednu malou poznámku. Pokud vytváříš tabulky, nedělej to prosím takto, ale použij wikistyl. Je to tak úspornější i přehlednější. Pokud bys potřeboval pomoc, nahlédni na nápověda:tabulky nebo se obrať přímo na mě. S přáním pěkného večera Daniel Baránek 12. 1. 2010, 16:21 (UTC)

Okres Bruntál

Přidal jsem pahýly částí obcí (měst) pro okres Bruntál. Seznam doplněných je na Wikipedista:Kloin/Prac Bruntál seznam všech na Seznam katastrálních území okresu Bruntál. Jinak jsem ještě občas někde narazil na použití šablon na vývoj počtu obyvatel Kategorie:Šablony demografie, možná by se ti mohlo hodit. S pozdravem ---kloin- 16. 3. 2010, 15:18 (UTC)

Tedy tak rychle jsem to skutečně nevyžadoval... Za šablonu děkuji, svou dosavadní jsem taky dostal jako dárek, ale vyzkouším to, vypadá užitečně.--RPekař 16. 3. 2010, 15:31 (UTC)

Řád

Gratuluji, uděluji ti/Vám titul rytíře řádu slezské orlice za více jak 15 článků se slezskou tématikou. Ještě jednou gratuluji. --Silesianus 19. 3. 2010, 23:15 (UTC)

SLDB 2001

Čau, proč sčítáš dohromady národnosti českou, moravskou a slezskou při SLDB 2001? To je nějaká nová kategorie? Slezané navíc oscilují mezi Čechy, Moravany, Poláky a Němci.

Hlavně proto, že by to poznámky podle mne neúměrně prodlužovalo; potom proto, aby daný údaj byl smysluplně srovnatelný s údajem za rok 1930; a konečně proto, že mám osobní pochybnosti o vypovídací hodnotě dělení mezi tyto tři národnosti (ze stejného důvodu neuvádím např. napočtené příslušníky národností romské a ukrajinské). Proto také co do podrobnějších údajů dodávám odkaz přímo na příslušnou stránku sčítání lidu, kde jsou podrobnější údaje o národnosti, náboženství a dalších sledovaných faktorech. Také přece výslovně zmiňuji, že se jedná o součet těchto tří národností, takže snad nikoho neuvdím v omyl. Ale samozřejmě nemám nic proti tomu, když někdo bude považovat za vhodné tyto údaje upřesnit.--RPekař 7. 4. 2010, 20:18 (UTC)

Hošťálkovy

Např. v Hošťálkovech máš chybu. Nerozlišuješ dnešní obec Hošťálkovy, dnešní část obce Hošťálkovy atd.

Rád chybu napravím, děkuji za každé upozornění. Ale tady konkrétně nevím, co myslíte. U Hošťálkov jsou dvě tabulky, jedna pro obec a druhá pro část obce, podle mé zběžné kontroly by obě měly být v pořádku.--RPekař 7. 4. 2010, 20:19 (UTC)

Bohušov

Mám údaje za rok 1939, pro Krnovsko viz http://www.verwaltungsgeschichte.de/sud_jaegerndorf.html Nevím, do které dnešní části obce patří Nová Ves (Neudörfel II; v roce 1939: 163 obyvatel).

Děkuju, ty údaje za rok 1939 doplním, jenom je ještě musím křížově prověřit: jsou za tehdejší obce, zatímco teď mámě tabulky pro nynější obce a pro nynější části obcí, někdy to odpovídá jednomu, někdy druhému a někdy žádnému. Mám také porůznu údaje k jiným rokům, ty také hodlám doplnit postupně.--RPekař 7. 4. 2010, 20:25 (UTC)
Na konkrétní vesnice se podívejte se do 2. dílu Historického lexikonu obcí ČR.

Historický lexikon obcí ČR http://www.czso.cz/csu/2004edicniplan.nsf/p/4128-04

Historický lexikon obcí ČR - 1. díl http://www.czso.cz/csu/2004edicniplan.nsf/t/9200404384/$File/13n106cd1.pdf

Historický lexikon obcí ČR - 2. díl http://www.czso.cz/csu/2004edicniplan.nsf/t/92004043AA/$File/13n106cd2.pdf

Přirozeně. Odtud také všechny údaje, které jsem zatím zadal, jsou.--RPekař 8. 4. 2010, 19:09 (UTC)

MV ČR a 4. část obce Krnov

Krnov má 3 části obce. Část obce Krnov s 1 ulicí (Družstevní ulice), viz http://aplikace.mvcr.cz/adresa/t/krnov/index.html , je nesmysl. Družstevní ulice patří do části obce Pod Bezručovým vrchem. Část obce "Krnov" dle policejního Odboru informatizace veřejné správy je nesmysl. Za dob komunismu / socialismu fízlové nevěděli, kam mají zapisovat nelegální emigranty, a proto si vymysleli fiktivní části obcí. Tyto fiktivní části obcí i s fiktivními počty obyvatel uvádí MV ČR dodnes.

Ted se divam, ze uz to opravili (Stav k 19. březnu 2010). Otázka je, co opravili (a co neopravili).
Krnov se dnes člení na 3 části obce (část obce Krásné Loučky, část obce Pod Bezručovým vrchem, část obce Pod Cvilínem). Krnov se zároveň dělí na 3 katastrální území (katastrální území Krásné Loučky, katastrální území Krnov-Horní Předměstí, katastrální území Opavské Předměstí).

Do 31. prosince 1978 se Krnov členil na 6 částí obce (Guntramovice, Chomýž, Ježník, Krásné Loučky, Krnov, Mariánské Pole).

Ale v novém Návrhu územního plánu Krnova ( http://www.krnov.cz/_programs/Article.asp?aid=10904&mid=8&sid=145 ) se objevují pojmy jako m. č. = místní část obce (např. m.č. Ježník, m.č. Krásné Loučky, m.č. Guntramovice, m. č. Kostelec), viz Návrh textu opatření obecné povahy ( http://data.krnov.cz/uzemni_planovani/Krnov/textOOP_navrh.pdf ).

Středisková soustava osídlení ze 70. let

SOMV - střediskové obce ze 70. let: http://www.bruntal.net/2004092705-strediskova-soustava-osidleni

Geografie

  • "Od okresního města Bruntál je vzdálena 28 km a od krajského města Ostrava 75 km." - A co časy dojížděk?, dostupnosti?, akcesibility?, (hory) Jeseníky (proti protunelovaným Alpám)?, osoblažské výběžky do Polska?
  • "Horní hájnický rybník je na katastru Krnova" - "katastr"?, "katastr obce"?, "katastrální území"?, "území obce"?
  • pravopis: subprovincii krkonošsko-jesenické x subprovincii Krkonošsko-jesenické ?
Děkuji za připomínky. Ad 1) k požadovaným informacím nemám žádné zdroje; přirozeně pokud je někdo k dispozici má, nechť je doplní. I tak bych byl ke spolehlivosti takových informací skeptický. Dojíždka čím? Automobilem? Jakého typu, jak rychlým? Máme předpokládat, že se dopravní spojení nebude vyvíjet? "Dostupnost/akcesibilita" je subjektivní pojem, a tím spíše bych si ho netroufal komentovat, navíc bez znalostí v oboru. Vzdálenost "vzdušnou čarou" je alespoň nesubjektivní, nezáleží tolik na metodice měření a nemění se s časem... Ad 2) Rybník je na území obce. Toto území je - na Krnovsku - typicky souhrnem katastrálních území. Řekl bych, že "katastr" obce je tvořen souhrnem jejích katastrálních území, a tedy v zásadě shodný s prostým pojmem "území". Přirozeně máte-li důvodný názor, že toto pojetí není správně, proveďte upřesnění v textu hesla. Ad 3) V tom máte pravdu, písmeno by mělo být velké; postupně to opravím.--RPekař 3. 5. 2010, 14:03 (UTC)
Vzdálenost "vzdušnou čarou" se sice nemění, ale taky mnoho nemusí nevypovídat (např. Železná opona, pohoří, řeka, dlouhá zima, dlouhotrvající sněhová pokrývka, atd.). Ještě se může rozlišit vzdálenost vzdušnou čarou (ortodroma), po silnici, po železnici, atd. Čtení pro zájemce. Martin Hampl (2005): Geografická organizace společnosti v České republice: transformační procesy a jejich obecný kontext, URL: http://web.natur.cuni.cz/geografie/vzgr/index.php/publikace-a-vysledky/monografie-ke-stazeni/129-geograficka-organizace-spolenocsti-v-ceske-republice
Děkuji za odkaz, přečtu si ho. Jinak já bych ovšem uvítal, aby byly vzdálenosti přepočteny na silnice nebo železnice, nebo vůbec dopravní dostupnost popsána blíže. To by bylo určitě užitečné, zvláště u těch odlehlých sídel. Ale jak jsem psal, nemám podklady k tomu, abych tyto údaje spolehlivě doplnil - ani to, promiňte, není mojí prioritou. Souhlasím i s tím, že vzdálenost vzdušnou čarou sama o sobě nemá velkou vypovídací hodnotu (doplňoval jsem ji více méně proto, že u řady sídel byla již dříve na wikipedii uvedena a uvádí se často i na cizojazyčných wikipediích, takže se mi zdála být součástí jakéhosi standardu); ale dokud nemáme podrobnější informace, je podle mne lepší než žádná.--RPekař 4. 5. 2010, 11:27 (UTC)

geografie Krnova

Něco 'sem Vám poslal: http://uloz.to/4728161/krnovsko.zip

zdroj: Krnovsko, II. ediční řada, 1. část, str. 17 - 19

pozn. 1: Onen Obecní kopec (německy Gemeinde Berg; 411,3 m n. m.) je dnes v Polsku a jmenuje se Barania Kopa (též Czeska Górka).

pozn. 2: Trmantický potok (polsky Potok Ciermięcicki) vytéká z polské vsi Ciermięcice (čte se [čerměnčice], česky Trmantice, německy Türmitz, dříve (dávno) německy Tirmanz). Zemědělská vodohospodářská správa (ZVHS) však přejala z Evidence OSMS (Evidence Státní meliorační správy v Ostravě jejíž transformací vznikla ZVHS) a dodnes používá název Thirmický potok.

Děkuji poněkud opožděne za odkaz - musel jsem se dostat k domácímu počítači, abych jej mohl otevřít. To jsou velmi zajímavé údaje a doufám je ještě využiji, podaří-li se mi pokračovat ve svém projektu a doplňovat údaje k jednotlivým obcíma částem obcí Krnovska.--RPekař 5. 5. 2010, 20:46 (UTC)
Pozor! Pan Foltyn v dodatku popletl "katastralni uzemi" a "casti obce".

Kurzíva

Dobrý den, chtěl bych vás poprosit, abyste dodržoval používání kurzívy v latinských názvech organismů - živočišné taxony se kurzívou nepíšou (vyjma rodů, druhů), rostliny ano vždy. Vizte prosím [1]. Díky, --Vojtech.dostal 14. 5. 2010, 11:17 (UTC)

Dobře, děkuji, omlouvám se--RPekař 15. 5. 2010, 21:53 (UTC)

Geomorfologicka regionalizace

Dobry den, z ceho jste cerpal informace o geomorfologickych pomerech v okrese Bruntal? Dekuji!

Ty jsou odvozené z článků k jednotlivým geomorfologickým útvarům tady na Wikipedii (resp. v menší míře též odpovídajících článků polské mutace), včetně zejména map, a případně z externích zdrojů, na které tyto další články obsahují. Proto jsem neuváděl zdroje přímo "z druhé ruky", pokud jsou tam linky na podrobnější články, které je obsahují. Mimochodem, mohl(a) byste se podepsat? - mám pocit, že odpovídám do vzduchoprázdna.--RPekař 18. 5. 2010, 16:16 (UTC)

alternativní geomorfologická regionalizace území města Krnova

Zapletal (1969), str. 38: Krnovská vrchovina a Krnovská nížina Hranice mezi Krnovskou vrchovinou a Krnovskou nížinou je západně od Krnova výrazná geomorfologická linie řeky Opavice, ve skutečnosti je hranice jižněji, tedy ve vyšších nadmořských polohách zhruba 400 m n. m.


Zapletal (1969), str. 38: Krnovská vrchovina Krnovská vrchovina je sv. okrajovou částí Nízkého Jeseníku (Czudek, 1965). Czudek v roce 1961 (Czudek, 1961) neoznačoval samostatně tuto orografickou jednotku. V nejnovější době bývá Krnovská vrchovina ne dost šťastně považována za součást Zlatohorské vrchoviny. Czudek, T. (1965): Geomorfologie českých zemí na str. 127. Czudek, T. (1961): Přehled geomorfgologických poměrů střední části Československé socialistické republiky.


Zapletal (1969), str. 38: Krnovská nížina Krnovská nížina (nový oronym) tvoří okrajový lem Oderské nížiny, která je součástí Severoevropské nížiny. Pruh Oderské nížiny zasahující do Československa je úzký a dlouhý, že byl z praktických důvodůrozčleněn do několika částí, z nichž část tvořící dnes krnovský katastr, bývá se svým pokračováním na severozápad a jihovýchod nazývána Krnovská nížina. (Prosová, 1962, str. 147). Demek (Demek, 1968) nazývá toto území rámcově Oderská nížina. Vitásek (Vitásek, 1962, str. 119) nazývá toto území rámcově Slezská nížina. Czudek (Czudek, 1961), Hromádka (Hromádka, 1956), Demek (Demek a kol., 1965) nazývají toto území Poopavská nížina. Prosová, M. (1962): Vysvětlivky k Přehledné geologické mapě... Jeseník. Demek, J. (1968): Průvodce k exkursím XI. sjezdu čs. geografů v Olomouci 1968 Vitásek, F. (1962): Moravské zeměpisné krajiny. Czudek, T. (1961): Přehled geomorfgologických poměrů střední části Československé socialistické republiky.


Zapletal (1969), str. 133: Krnovská vrchovina - severovýchodní část Nízkého Jeseníku, vymezená ve vnitrozemí zhruba spojnicí Hynčice-Karlovice-Sosnová-Úvalno (vesměs obce okresu Bruntál). Pro nejnižší území katastru Krnova se dříve užívalo jména Poopavská tabule, která je podle J. Hromádky 1956 jednou z nížin širší Oderské nížiny, která je opět částí rozsáhlejšího celku zvaného Středoevropská nížina; někteří autoři nazývají území severně od podhůří Sudet Slezská nížina a k ní člení nížinu Oderskou. Na území ČSSR je okrajová část Oderské nížiny velmi úzká a dlouhá a tak bývá více z praktických důvodů než z věcných důvodů členěna na Javornicko-vidnavskou, Osoblažskou, Poopavskou, Hlučínskou a Krnovskou.


Blucha (2007), str. 5: Krnovská kotlina Krnov leží v Krnovské kotlině ohraničené posledními výběžky Nízkého Jeseníku při přechodu do Slezské nížiny.


Zdroje:

Ladislav Zapletal (1969): Historie města Krnova. 181 s. In: Ladislav Zapletal, Vladimír Blucha (1969): Krnov. Historie a geografie města. MěNV v Krnově, Krnov, 1969, 60 s. + 181 s.

Vladimír Blucha (2007): Město mezi dvěma řekami - Krnov: čtení o pozoruhodné historii města zvaného Kyrnow, Jegerdorf, Carnovia, Jägerndorf, Karniów. Město Krnov, Krnov, 2007, 173 s.

Povodně v Krnově

Díky za ten zdroj! --Gampe 22. 5. 2010, 21:57 (UTC)

nové články

Bliszczyce, Ciermięcice, Obszar Chronionego Krajobrazu Rejon Mokre - Lewic, Pietrowice, Chomiąża, Chomiąża (Opolské vojvodství), Krasne Pole, Lenarcice, Opawica, Braciszów

Díky!--RPekař 6. 7. 2010, 20:14 (UTC)
U OChKRM-L Polaci pisou o "Sudetském podhůří ležího na předpolí Východních Sudet." Ve skuečnosti jde o Worek Glubczycki (Hlubcicky vybezek) a geomorfologicky je to asi castecne Zlatohorska vrchovina/Gory Opawskie a castecne Opavska pahorkatina/Plaskowyz Glubczycki. Pres Trmantice proteka Trmanticky potok, ale ceska Zemedelska vodohospodarska sprava (ZVHS) pouziva nazev Thirmicky potok, nevim, jak na to prisli. A na Obecnim kopci (411,3 m n. m.) je na krizi udaj, ze je vysoky 416 m. 416 m je kopec severne od nej a je u vsi Chrostno/Zalesie/Saliswalde. Jo a zemreli dekan Ludvik Kus (Ludgeřovice) a loutkoherec Pavel Navrat (Bolatice).

Šablona

TAk první verze šablony je zde. Vynechal jsem z té polské to, co jste tam nechtěl, plus ještě Data powstania, což jsem přeložil jako datum povstání. Že by datum napsání? Připomínky mi kdyžtak pište na tamnější diskuzní stránku. Děkuji. --Silesianus 15. 8. 2010, 10:41 (UTC)

Udělal jsem tedy ty úpravy, co jste požadoval a šoupnul bych to tedy sem na wiki. --Silesianus 15. 8. 2010, 11:16 (UTC)
Založeno (Šablona:Infobox opera) a ozkoušeno (Don Giovanni). --Silesianus 15. 8. 2010, 11:36 (UTC)
Výborně, opravdu moc děkuji. Napíšu k tě šabloně krátká vysvětlení a pustím se do jejího zavádění. (Postupně...)--RPekař 15. 8. 2010, 11:49 (UTC)
Pokud by vás napadl ještě nějaký "chlíveček", tak se obraťte na mne, já ho tam kdyžtak přidám. --Silesianus 15. 8. 2010, 11:51 (UTC)

Opery

Chtěl bych vám moc poděkovat, za vaše působení v oblasti oper zde na wikipedii. Já osobně mám opery rád, ač jsem za celý svůj (zatím krátký) život byl jen na Prodané nevěstě, přesto si sem tam poslechnu nějakou tu árii či duet. Také kvituji založení navboxů o jednotlivých operách. Jen jednu věc bych si dovolil navrhnout, a to překategorizování vámi napsaných (a nejen vámi) článků o operách do podkategorií v hlavní kategorii Opera, tj podle autorského klíče. Tak ještě jednou díky za zajímavé informace a jen tak dál. S přáním příjemného dne Silesianus 17. 8. 2010, 09:46 (UTC)

Děkuju, to je ovšem dobrý nápad. Taky jsem na upřesnění kategorií myslel, i když hlavně by se měly zaplnit články, není-liž pravda...--RPekař 17. 8. 2010, 10:45 (UTC)
Zrovna jsem Vám chtěl dát kytičku za všechny ty krásné články o operách a zde vidím, že mne před 14 dny kolega Silesianus předběhl - tak alespoň dodatečná gratulace a mé osobní poděkování. Mějte se fajn a jen tak dál. S pozdravem. MiroslavJosef 2. 9. 2010, 09:48 (UTC)
Děkuji za povzbuzení.--RPekař 2. 9. 2010, 12:00 (UTC)

Kategorie

Zdravím, nemohl by jste prosím Vás založit chybějící Kategorie:Opery Rudolpha von Procházky? --Elm 8. 12. 2010, 15:47 (UTC)

Ovšem, děkuju za upozornění, provedeno.--RPekař 8. 12. 2010, 17:27 (UTC)
Já děkuji. S pozdravem --Elm 10. 12. 2010, 18:23 (UTC)

Rajmund Galon

ahoj, mohl by jsi doplnit zdroj úmrtí, zdrojová encyklopedie je totiž z roku 1984 a tam to úmrtí není, díky --W.Rebel 14. 12. 2010, 11:01 (UTC)

Je to z polské Wiki, takže jsem zkopíroval tamní zdroje (jsou to tři biografické encyklopedie z 90. let, takže předpokládám, že se v nich to datum vyskytuje).--RPekař 14. 12. 2010, 13:49 (UTC)

Řád slezské orlice

Díky za tvoje články o diecézích a biskupech slezských a jelikož jsi překročil hranici článků, stanovenou statuty, jsi "povýšen" na důstojníka Řádu slezské orlice. Děkuji, grauluji a jen tak dál ;) S pozdravy --Silesianus 26. 12. 2010, 17:50 (UTC)

Díky.--RPekař 26. 12. 2010, 17:54 (UTC)

Prosba

Dobrý den, RPekaři, všiml jsem si, že tu tvoříte plno zajímavých a kvalitních článků, třeba V studni nebo Hudební slavnosti v Bayreuthu a jistě i jiné. Já se snažím takové články nabízet na hlavní stranu jako články týdne (a dávám jim případně status WP:DČ, pokud splňují kritéria WP:K). Ty Vaše články jsou tomu blízko, ale často jim chybí dvojí: jednak trochu standardnější používání citací (vizte Wikipedie:Citace, zejména citační šablony pro elektronické zdroje) a jednak přiměřeně dlouhý úvod shrnující obsah článku (to je vlastně více méně to, co se pak ocitne na hlavní stránce). Tak jsem Vás chtěl poprosit, zda byste se ještě na své lepší, rozsáhlejší články z tohoto hlediska nepodíval a nedal mi pak vědět, až budou opraveny, rád bych Vaši dobrou práci trochu zviditelnil. Hodně štěstí v novém roce,--Ioannes Pragensis 4. 1. 2011, 14:20 (UTC)

Děkuji, obávám se, že v tom budu potřebovat trochu pomoci. Pokud například ve V studni odkazuji na stránky Znojma, junge kunst nebo databázi ČRo, považuje se to za "elektronické monografie" či "elektronická periodika"? To mne, přiznám se, nenapadlo, monografii či periodikum jsem si představoval jinak.
Mohl bych Vás poprosit, abyste se podíval třeba na zmiňovanou "V studni" a nasázel tam třeba šablony "zdroj" nebo jinak mi dal tipy, co je třeba nebo vhodné udělat (vedle toho úvodu, na ten se podívám)? Alespoň tento článek mám ještě v živé paměti a Vaše připomínky by mi velice pomohly pro další články. (Hudebních slavností v Bayreuhu si prosím nevšímejte, to je jen velmi hrubý polotovar.)--RPekař 4. 1. 2011, 14:47 (UTC)

Autonomní slezské vojvodství

Více informací naleznete termíny v ústava: Datum vstupu do života (Data wejścia w życie): 1919-06-28, Datum účinnosti (Data obowiązywania): 1919-06-28. [2]. LUCPOL 7. 1. 2011, 18:47 (UTC)

Datum vydání 1920-07-15. --Silesianus 7. 1. 2011, 19:01 (UTC)
Databáze uvádí působnost od Versailleské smlouvy; to je však v rozporu se samotným textem odkazovaného předpisu, který v souvislosti se Slezskáým vojvodstvím zásadně používá budoucí čas a v čl. 45 datuje nabytí své účinnosti okamžikem převzetí vojvodství Polskou republikou.--RPekař 7. 1. 2011, 19:37 (UTC)

Vyznamenání

Vážený pane kolego, za Váš Dobrý článek V studni Vám uděluji tuto wikikytičku a přeji hodně dalších vynikajících příspěvků Wikipedii. Srdečně,--Ioannes Pragensis 7. 1. 2011, 21:06 (UTC)


Další vyznamenání

Zdravím. Prošel jsem si seznam Vámi založených článků a klobouk dolů. Bez Vás (a Vámi založených článků) by česká wikipedie byla mnohem chudší. A to nejenom v oblasti článků spojených se Slezskem, ale i v oblasti opery. Na toto vyznamenání máte nárok už dávno a jak jsem si všiml, tak 100 článků se slezskou tématikou je v dohledu. Tak směle do toho! :-) Ještě jednou díky za všechny Vaše články a editace na wikipedii. Všechno dobré nejen na wikipedii přeje --Saltzmann 11. 2. 2011, 23:19 (UTC)

Děkuji velice.--RPekař 12. 2. 2011, 18:02 (UTC)

Seznam apoštolských vikariátů

Děkuji za doplnění odkazu na seznam, já jsem na to při editování článku zapomněl, i když jsem to samozřejmě měl v úmyslu. Fagnes 7. 3. 2011, 09:47 (UTC)

Mozartovo ocenění

Za soustavnou činnost na poli hudby, zejména soustavné propagace operní hudby si Vám s potěšením dovoluji udělit Mozartovu medaili - jen tak dál a větší kapky ... Blahopřeji. MiroslavJosef 23. 3. 2011, 15:10 (UTC)

Děkuji velice. Ale jsem v psaní velmi pomalý, takže co do větších větší kapek nevím...--RPekař 23. 3. 2011, 15:28 (UTC)
Berte to jen jako moje dosti neumělé povzbuzení do budoucna - o operách tu prakticky, kromě Vás, nepíše vůbec nikdo. Já zase píšu rychle a dělám spoustu překlepů, potom žasnu, co jsem to zase, proboha, naplácal za nesmysly ... ** Zdravím ještě jednou. MiroslavJosef 23. 3. 2011, 15:41 (UTC)

Krnovsko

Chcete dale rozvinout clanek http://cs.wikipedia.org/wiki/Obvod_obce_s_roz%C5%A1%C3%AD%C5%99enou_p%C5%AFsobnost%C3%AD_Krnov ?

Nijak zvlášť; je to vůbec vhodný článek k rozšiřování? Jednotlivé obce, ano; Krnovské knížectví, ano; Krnovsko jako tradiční spádový/geografický/etnografický region, dejme tomu. Ale "Obvod obce s rozšířenou působností Krnov" je jen čistě recentní administrativní koncept, připojovat k němu vlastivědné informace mi připadá poněkud násilné.--RPekař 25. 3. 2011, 12:23 (UTC)

Medón, král epirský (Mysliveček)

Ahoj, v článku Medón, král epirský (Mysliveček) píšeš, že premiéra v Opavě proběhla 30. března 1961, v Hlásce (opavský městský zpravodaj) se v "kalendáriu" ale vyskytuje datum 2. dubna 1961. S pozdravy --Silesianus 3. 4. 2011, 09:17 (UTC) PS:Možná by to chtělo nějaký update (nebo nepsat budoucí děje kvůli ne/aktualizacím), viz premiéra je plánována na 12. prosince 2010. --Silesianus 3. 4. 2011, 09:19 (UTC)

Děkuju, ověřil jsem a opravil.--RPekař 3. 4. 2011, 09:30 (UTC)

Dobrý den, máte asi rád hudbu (alespoň podle Vašich editací), nechtěl by jste třeba nominovat nějaký článek na portále hudba na článek měsíce červenec nebo celkově pomoci s rozšířením toho portálu? Chcete-li, tak nominujte! Zdraví Marek Koudelka (příspěvky / diskuse) 1. 6. 2011, 15:20 (UTC)


Zdroj datcs.wikipedia.org
Originálcs.wikipedia.org/wiki/w/index.php
Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.