Elections to the Chamber of Deputies of the Parliament of the Czech Republic held on 8 – 9 October 2021
Preferential votes for candidates
Region: Hlavni mesto Praha
Point of handover: Praha-Velka Chuchle
Party: Komunisticka strana Cech a Moravy
Preferential votes for candidates – Party KSCM – a part 1
Table caption
The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat obtained in the 1st scrutiny is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column and a candidate with a seat obtained in the 2nd scrutiny is marked by the double asterisk sign (**). A candidate with a seat obtained based on preferential votes is marked by the plus sign (+) in front of his/her number.
Candidate
Preferential votes
order number
surname, first name, degrees
age
No
in %
1
Semelova Marta Mgr.
61
4
30.76
2
Krajca Milan
38
0
0.00
3
Petricek Lubos DiS.
32
1
7.69
4
Proksanova Petra Mgr.
36
0
0.00
5
Skala Josef PhDr. CSc.
69
2
15.38
6
Simunek Petr
56
1
7.69
7
Blasko Roman
52
1
7.69
8
Korjagin Artom
33
0
0.00
9
Dolejs Jiri Ing.
60
3
23.07
10
Ambroz Pavel
63
0
0.00
11
Hruza Ivan JUDr.
67
1
7.69
12
Horak Jiri PhDr. CSc.
68
0
0.00
13
Kvacskai Robert
43
1
7.69
14
Perez Michael JUDr.
71
0
0.00
15
Macek Milan RNDr. CSc.
64
0
0.00
16
Vlcek Petr Ing.
42
0
0.00
17
Skoupil Karel
68
0
0.00
18
Kvapil Jaroslav Bc. DiS.
43
3
23.07
Preferential votes for candidates – Party KSCM – a part 2
Table caption
The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat obtained in the 1st scrutiny is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column and a candidate with a seat obtained in the 2nd scrutiny is marked by the double asterisk sign (**). A candidate with a seat obtained based on preferential votes is marked by the plus sign (+) in front of his/her number.
Candidate
Preferential votes
order number
surname, first name, degrees
age
No
in %
19
Petelik Jaromir Mgr.
38
0
0.00
20
Kupsky Zbysek
49
0
0.00
21
Klusak Michal
42
1
7.69
22
Latal Ivo Mgr. Bc. et Bc.
54
1
7.69
23
Chaloupka Vladimir Ing.
63
0
0.00
24
Vesela Natalie Ing.
40
2
15.38
25
Zeman Jan Ing. CSc.
64
0
0.00
26
Vrobel Lukas
33
0
0.00
27
Kopal Vladislav
67
0
0.00
28
Pluhacek Vladimir
70
0
0.00
29
Plachy Rostislav PhDr.
68
0
0.00
30
Roskot Vladimir Ing.
71
0
0.00
31
Franek Pavel Ing.
75
0
0.00
32
Freund Jiri Ing.
70
0
0.00
33
Bouda Pavel
71
0
0.00
34
Kurandova Jirina Bc.
61
0
0.00
35
Pospisilova Vendulka
47
1
7.69
36
Botor Jaroslav JUDr.
65
0
0.00
Total number of votes for the selected party and territory: 13