Elections to the Chamber of Deputies of the Parliament of the Czech Republic held on 8 – 9 October 2021
Preferential votes for candidates
Region: Jihomoravsky kraj
District: Breclav
Municipality: Kurdejov
Party: PIRATI a STAROSTOVE
Preferential votes for candidates – Party Pirati+STAN – a part 1
Table caption
The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat obtained in the 1st scrutiny is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column and a candidate with a seat obtained in the 2nd scrutiny is marked by the double asterisk sign (**). A candidate with a seat obtained based on preferential votes is marked by the plus sign (+) in front of his/her number.
Candidate
Preferential votes
order number
surname, first name, degrees
age
No
in %
1
Holomcik Radek Mgr.
36
2
6.66
2
Krutakova Jana Ing.
59
8
26.66
3
Vymazal Tomas
31
1
3.33
4
Marciniszyn Michal Mgr.
42
0
0.00
5
Nevrkla Pavel Mgr.
35
0
0.00
7
Hajek Martin Mgr.
51
7
23.33
8
Vyplel Adam Ing.
27
2
6.66
9
Musilova Radka Bc.
34
3
10.00
10
Flek Josef Mgr.
33
5
16.66
11
Vitek Filip
41
0
0.00
12
Quittova Petra Bc.
49
6
20.00
13
Boxan Martin Bc.
40
1
3.33
14
Ulbrich Michael Bc.
29
1
3.33
15
Dolezal Lukas Bc.
32
0
0.00
16
Stanek Rudolf Ing. Mgr.
58
0
0.00
17
Krizka Vit Mgr.
33
0
0.00
18
David Lukas Mgr.
43
0
0.00
Preferential votes for candidates – Party Pirati+STAN – a part 2
Table caption
The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat obtained in the 1st scrutiny is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column and a candidate with a seat obtained in the 2nd scrutiny is marked by the double asterisk sign (**). A candidate with a seat obtained based on preferential votes is marked by the plus sign (+) in front of his/her number.
Candidate
Preferential votes
order number
surname, first name, degrees
age
No
in %
19
Pastircak Tomas Mgr.
32
0
0.00
20
Duris Ondrej Mgr.
38
2
6.66
21
Travnikova Anna
37
1
3.33
22
Jelinek Ota Mgr.
51
0
0.00
23
Hvizdova Kristyna Bc.
30
0
0.00
24
Hlubinka Jakub Ing.
30
2
6.66
25
Dolezal Patrik Bc.
49
0
0.00
26
Malek Pavel Mgr.
44
0
0.00
27
Turek Lahova Barbora Mgr.
33
0
0.00
28
Jimramovsky Filip Bc.
25
0
0.00
29
Hanus Dusan Mgr.
40
0
0.00
30
Nohavicova Eliska Bc.
38
0
0.00
31
Brodzak Jan Ing.
38
0
0.00
32
Kunat Jan Ing. Ph.D.
49
0
0.00
33
Zemek Adam Mgr.
30
0
0.00
34
Kuchynka Jan
62
1
3.33
-
-
-
-
-
Total number of votes for the selected party and territory: 30