Elections to the Chamber of Deputies of the Parliament of the Czech Republic held on 8 – 9 October 2021
Preferential votes for candidates
Region: Jihomoravsky kraj
District: Breclav
Municipality: Sitborice
Party: Komunisticka strana Cech a Moravy
Preferential votes for candidates – Party KSCM – a part 1
Table caption
The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat obtained in the 1st scrutiny is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column and a candidate with a seat obtained in the 2nd scrutiny is marked by the double asterisk sign (**). A candidate with a seat obtained based on preferential votes is marked by the plus sign (+) in front of his/her number.
Candidate
Preferential votes
order number
surname, first name, degrees
age
No
in %
1
Pojezny Ivo Mgr.
60
1
2.85
2
Smutny Bohumil Ing.
42
1
2.85
3
Zachova Miloslava
53
2
5.71
4
Riha Martin
52
1
2.85
5
Pernica Emil Bc. DiS.
31
1
2.85
6
Koudelka Zdenek Ing. arch.
65
1
2.85
7
Svendova Dagmar B.A., LL.M.
43
0
0.00
8
Ingrova Lenka Mgr. Bc. DiS.
43
2
5.71
9
Ostruzka Ivan
53
2
5.71
10
Macek Pavel Mgr.
53
0
0.00
11
Blatny Jaromir
40
0
0.00
12
Barta Jaroslav
55
0
0.00
13
Kotik Radoslav
62
0
0.00
14
Stiglerova Katerina
42
1
2.85
15
Kosulicova Marie
62
0
0.00
16
Svobodova Vlasta
48
1
2.85
17
Kratky Petr Ing.
70
0
0.00
Preferential votes for candidates – Party KSCM – a part 2
Table caption
The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat obtained in the 1st scrutiny is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column and a candidate with a seat obtained in the 2nd scrutiny is marked by the double asterisk sign (**). A candidate with a seat obtained based on preferential votes is marked by the plus sign (+) in front of his/her number.
Candidate
Preferential votes
order number
surname, first name, degrees
age
No
in %
18
Fiser Vaclav Ing.
59
1
2.85
19
Bohacek Radek
37
0
0.00
20
Pospisil Lubomir
64
0
0.00
21
Jedlicka Vojtech Mgr. Bc.
42
0
0.00
22
Bartek Josef Ing.
65
0
0.00
23
Masa Petr Ing.
40
0
0.00
24
Slapansky Frantisek Ing.
67
0
0.00
25
Fazor Jiri
51
0
0.00
26
Nadhera Martin
23
0
0.00
27
Chaloupkova Blanka MUDr.
74
0
0.00
28
Frystakova Jaroslava
54
1
2.85
29
Duhajska Lena
66
0
0.00
30
Habart Jiri Bc.
46
0
0.00
31
Fejfarkova Barbora
46
0
0.00
32
Prochazka Michal
43
1
2.85
33
Handzelova Eva
38
0
0.00
34
Jirakova Martina
41
1
2.85
Total number of votes for the selected party and territory: 35