Elections to the Chamber of Deputies of the Parliament of the Czech Republic held on 8 – 9 October 2021
Preferential votes for candidates
Region: Stredocesky kraj
District: Benesov
Municipality: Benesov
Party: Komunisticka strana Cech a Moravy
Preferential votes for candidates – Party KSCM – a part 1
Table caption
The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat obtained in the 1st scrutiny is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column and a candidate with a seat obtained in the 2nd scrutiny is marked by the double asterisk sign (**). A candidate with a seat obtained based on preferential votes is marked by the plus sign (+) in front of his/her number.
Candidate
Preferential votes
order number
surname, first name, degrees
age
No
in %
1
Grospic Stanislav JUDr.
57
20
6.43
2
Vostra Miloslava Ing. Bc.
56
19
6.10
3
Klan Jan Mgr.
38
4
1.28
4
Cechova Humpolcova Tereza Mgr. Ing. Ph.D.
34
11
3.53
5
Havelka Jindrich Mgr. DiS.
47
9
2.89
6
Stefek Zdenek Ing.
46
11
3.53
7
Kudrna Lubos MVDr.
60
5
1.60
8
Pokorny Ales JUDr. Ing.
40
7
2.25
9
Zacek Jiri
67
0
0.00
10
Franta Bohumil
56
13
4.18
11
Dovolil Josef Ing.
64
0
0.00
12
Budlovsky Michal
54
27
8.68
13
Klatil Pavel
48
0
0.00
14
Labudova Lenka Mgr.
55
4
1.28
15
Hejduk Stanislav
65
0
0.00
16
Brich Karel
45
2
0.64
17
Reichel Jiri Ing.
57
4
1.28
Preferential votes for candidates – Party KSCM – a part 2
Table caption
The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat obtained in the 1st scrutiny is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column and a candidate with a seat obtained in the 2nd scrutiny is marked by the double asterisk sign (**). A candidate with a seat obtained based on preferential votes is marked by the plus sign (+) in front of his/her number.
Candidate
Preferential votes
order number
surname, first name, degrees
age
No
in %
18
Krajdl Martin
41
0
0.00
19
Juna Lukas
28
0
0.00
20
Holman Martin
44
1
0.32
21
Pavlikova Katerina
47
1
0.32
22
Kovac Lubos
59
0
0.00
23
Hajlekova Zdenka Ing.
62
2
0.64
24
Karger Zdenek JUDr.
57
2
0.64
25
Prchal Antonin
45
21
6.75
26
Coufal Zbynek Ing.
67
2
0.64
27
Sova Josef Bc. DiS.
48
0
0.00
28
Haluska Ales
38
1
0.32
29
Nys Zbynek
45
0
0.00
30
Hurt Jaroslav DiS.
53
0
0.00
31
Simkova Ladislava
36
2
0.64
32
Racz Rudolf
49
0
0.00
33
Sekera Ales
28
0
0.00
34
Koptar Jozef
58
2
0.64
Total number of votes for the selected party and territory: 311