Elections to the Chamber of Deputies of the Parliament of the Czech Republic held on 8 – 9 October 2021
Preferential votes for candidates
Region: Stredocesky kraj
District: Benesov
Municipality: Krivsoudov
Party: SPOLU - ODS, KDU-CSL, TOP 09
Preferential votes for candidates – Party SPOLU – a part 1
Table caption
The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat obtained in the 1st scrutiny is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column and a candidate with a seat obtained in the 2nd scrutiny is marked by the double asterisk sign (**). A candidate with a seat obtained based on preferential votes is marked by the plus sign (+) in front of his/her number.
Candidate
Preferential votes
order number
surname, first name, degrees
age
No
in %
1
Skopecek Jan Ing. et Ing. Ph.D.
40
5
7.46
2
Langsadlova Helena Mgr.
57
4
5.97
3
Kupka Martin Mgr.
45
9
13.43
4
Munzar Vojtech Ing.
44
5
7.46
5
Jakob Jan
38
2
2.98
6
Havranek Jiri Ing.
28
3
4.47
7
Bendl Petr Ing.
55
1
1.49
8
Novakova Nina Mgr.
67
3
4.47
9
Hofmann Jan
36
2
2.98
10
Slavik Jiri
53
3
4.47
11
Pavlik Pavel Ing.
51
5
7.46
12
Pleskac Jan Mgr.
32
1
1.49
13
Klinecky Tomas Mgr.
41
3
4.47
14
Martinec Tomas Ing. Ph.D.
43
0
0.00
15
Lang Petr Ing.
56
0
0.00
16
Banka Jiri
21
5
7.46
17
Moldrik Tomas Mgr.
45
2
2.98
Preferential votes for candidates – Party SPOLU – a part 2
Table caption
The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat obtained in the 1st scrutiny is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column and a candidate with a seat obtained in the 2nd scrutiny is marked by the double asterisk sign (**). A candidate with a seat obtained based on preferential votes is marked by the plus sign (+) in front of his/her number.
Candidate
Preferential votes
order number
surname, first name, degrees
age
No
in %
18
Skoloud Marek Mgr.
33
1
1.49
19
Smetana Martin Bc.
49
3
4.47
20
Egartova Jitka Mgr.
44
1
1.49
21
Kotkova Lenka DiS.
40
1
1.49
22
Stibr Ludek PaedDr.
62
0
0.00
23
Patak Petr Mgr. DiS.
36
1
1.49
24
Simkova Ludmila Mgr.
48
5
7.46
25
Zapletal Michal Mgr.
52
0
0.00
26
Havelkova Jana Ing.
62
0
0.00
27
Slaby Tomas Mgr.
32
0
0.00
28
Salamon Tomas Ing. et Ing. MBA, Ph.D.
43
1
1.49
29
Soudek Petr RNDr. ThMgr. Ph.D.
50
0
0.00
30
Minarik David
48
0
0.00
31
Novak Tomas
52
2
2.98
32
Forejt Tomas
58
4
5.97
33
Prochazka Vaclav Ing.
28
0
0.00
34
Blazek Oskar
27
1
1.49
Total number of votes for the selected party and territory: 67