Elections to the Chamber of Deputies of the Parliament of the Czech Republic held on 8 – 9 October 2021
Preferential votes for candidates
Region: Stredocesky kraj
District: Kladno
Municipality: Brandysek
Party: Trikolora Svobodni Soukromnici
Preferential votes for candidates – Party TSS – a part 1
Table caption
The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat obtained in the 1st scrutiny is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column and a candidate with a seat obtained in the 2nd scrutiny is marked by the double asterisk sign (**). A candidate with a seat obtained based on preferential votes is marked by the plus sign (+) in front of his/her number.
Candidate
Preferential votes
order number
surname, first name, degrees
age
No
in %
1
Babek Radomil
60
1
5.00
2
Zalom Lubos Mgr.
40
0
0.00
3
Krasa Vaclav Mgr.
69
0
0.00
4
Svajner Ivo Mgr.
57
0
0.00
5
Vackova Jana Mgr.
34
0
0.00
6
Gotz Miroslav Ing.
45
0
0.00
7
Prentis Philip Ing. Ph.D.
41
0
0.00
8
Bohbot David MBA
53
0
0.00
9
Jehlicka Pavel
56
0
0.00
10
Reiser Martin Bc.
52
0
0.00
11
Pumrova Karen MUDr.
53
0
0.00
12
Zavadil Petr
61
0
0.00
13
Novak Josef
21
0
0.00
14
Kosikova Renata Ing.
33
0
0.00
15
Bula Michal Bc.
38
0
0.00
16
Nemeth Andrej
78
0
0.00
17
Benes Karel MUDr.
70
0
0.00
Preferential votes for candidates – Party TSS – a part 2
Table caption
The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat obtained in the 1st scrutiny is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column and a candidate with a seat obtained in the 2nd scrutiny is marked by the double asterisk sign (**). A candidate with a seat obtained based on preferential votes is marked by the plus sign (+) in front of his/her number.
Candidate
Preferential votes
order number
surname, first name, degrees
age
No
in %
18
Beranova Jana Ing.
58
1
5.00
19
Buranyc Stepan Bc.
42
0
0.00
20
Perman Richard
65
0
0.00
21
Cermin Pavel
58
0
0.00
22
Frauknecht Karel Ing.
61
0
0.00
23
Lang Richard
41
0
0.00
24
Pribyl Vaclav
59
0
0.00
25
Zikova Marketa RNDr.
55
1
5.00
26
Ptacnik Vaclav MUDr.
39
0
0.00
27
Pinto Castillo Luis Alberto Ing.
52
0
0.00
28
Cech Milan Krystof PhDr. JUDr. DBA
62
0
0.00
29
Kleisner Jan
38
0
0.00
30
Troska Robert Ing.
53
0
0.00
31
Wachtl Ernest
57
0
0.00
32
Gulyas Michal
55
0
0.00
33
Svab Petr
68
1
5.00
34
Cerny Otto
72
0
0.00
Total number of votes for the selected party and territory: 20