Elections to the Chamber of Deputies of the Parliament of the Czech Republic held on 8 – 9 October 2021
Preferential votes for candidates
Region: Stredocesky kraj
District: Praha-vychod
Municipality: Brandys nad Labem-Stara Boleslav
Party: Komunisticka strana Cech a Moravy
Preferential votes for candidates – Party KSCM – a part 1
Table caption
The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat obtained in the 1st scrutiny is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column and a candidate with a seat obtained in the 2nd scrutiny is marked by the double asterisk sign (**). A candidate with a seat obtained based on preferential votes is marked by the plus sign (+) in front of his/her number.
Candidate
Preferential votes
order number
surname, first name, degrees
age
No
in %
1
Grospic Stanislav JUDr.
57
17
7.26
2
Vostra Miloslava Ing. Bc.
56
21
8.97
3
Klan Jan Mgr.
38
4
1.70
4
Cechova Humpolcova Tereza Mgr. Ing. Ph.D.
34
14
5.98
5
Havelka Jindrich Mgr. DiS.
47
5
2.13
6
Stefek Zdenek Ing.
46
10
4.27
7
Kudrna Lubos MVDr.
60
4
1.70
8
Pokorny Ales JUDr. Ing.
40
2
0.85
9
Zacek Jiri
67
2
0.85
10
Franta Bohumil
56
0
0.00
11
Dovolil Josef Ing.
64
0
0.00
12
Budlovsky Michal
54
1
0.42
13
Klatil Pavel
48
0
0.00
14
Labudova Lenka Mgr.
55
0
0.00
15
Hejduk Stanislav
65
0
0.00
16
Brich Karel
45
1
0.42
17
Reichel Jiri Ing.
57
0
0.00
Preferential votes for candidates – Party KSCM – a part 2
Table caption
The table displays preferential votes for candidates. A candidate with a seat obtained in the 1st scrutiny is marked by the asterisk sign (*) in the Seat column and a candidate with a seat obtained in the 2nd scrutiny is marked by the double asterisk sign (**). A candidate with a seat obtained based on preferential votes is marked by the plus sign (+) in front of his/her number.
Candidate
Preferential votes
order number
surname, first name, degrees
age
No
in %
18
Krajdl Martin
41
0
0.00
19
Juna Lukas
28
0
0.00
20
Holman Martin
44
0
0.00
21
Pavlikova Katerina
47
1
0.42
22
Kovac Lubos
59
1
0.42
23
Hajlekova Zdenka Ing.
62
37
15.81
24
Karger Zdenek JUDr.
57
2
0.85
25
Prchal Antonin
45
0
0.00
26
Coufal Zbynek Ing.
67
0
0.00
27
Sova Josef Bc. DiS.
48
0
0.00
28
Haluska Ales
38
0
0.00
29
Nys Zbynek
45
1
0.42
30
Hurt Jaroslav DiS.
53
0
0.00
31
Simkova Ladislava
36
2
0.85
32
Racz Rudolf
49
1
0.42
33
Sekera Ales
28
1
0.42
34
Koptar Jozef
58
0
0.00
Total number of votes for the selected party and territory: 234